Петиция — имитация общения людей с властью?

Електронна петиція
Електронна петиціяце особлива форма колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування.

Електронна петиція є одним з інструментів електронної демократії.

Українське законодавство визначає електронну петицію як колективне звернення в електронній формі до суб’єкту владних повноважень у вигляді тексту скарги(протесту) та/або пропозиції.

Суб’єкт владних повноважень має на електронну петицію публічно оголосити свою позицію стосовно згоди чи незгоди по суті петиції, інформувати про аргументи у разі незгоди та організовати спільну з авторами та їх прихильниками роботу з розроблення та втілення плану реалізації петиції у разі згоди.

Согласно ЗАКОНА УКРАЇНИ «Про звернення громадян»

Стаття 23-1.
Електронна петиція, порядок її подання та розгляду Громадяни можуть звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/393/96-%D0%B2%D1%80

26 февраля 2018 года была подана петиция об отмене решений исполнительного комитета Энергодарского городского совета.

«Про скасування рішень виконкому №105 від 27.04.2017 р. та №21 від 25.01.2018р.»
В зв’язку з бездіяльністю комісії з призначення управителя багатоквартирних будинків пропонуємо скасувати рішення №105 від 27.04.2017 р. (про її створення) та та №21 від 25.01.2018 р. (про її новий склад, терміни підготовки тендерної документації та проведення конкурсу в тому числі).
Не дамо «спеціалістам», які ввійшли до складу «оновленої» комісії, обирати для повністю непроінформованого з даного питання населення управителів на свій смак. А до складу наступної комісії вимагаємо обов’язково включити представників громадськості.
Автор: КОГУТ  СЕВАСТЯН   ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Петиция набрала 153 голоса.

Городским головой  было подписано РОЗПОРЯДЖЕННЯ   №121-р  11.04.2018
«Про скликання позачергової дев’ятнадцятої сесії міської ради»
Згідно зі ст.46 та ст.50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» скликати позачергову дев’ятнадцяту сесію Енергодарської міської ради сьомого скликання 12 квітня 2018 року і провести її з 10.00 у конференц- залі адміністративної будівлі Енергодарської міської ради.

На розгляд позачергової дев’ятнадцятої сесії винести такі питання:
28. Про розгляд електронної петиції
Міський голова П.О.Музика

Сессия прошла, но депутаты Энергодарского городского совета не ОПРЕДЕЛИЛИСЬ, а точнее:
22 депутата – ВОЗДЕРЖАЛИСЬ, 1 – ПРОТИВ, 8 – ЗА
РЕШЕНИЕ НЕ ПРИНЯТО

Такая же формулировка записана и в протоколе поименного голосования.
https://drive.google.com/file/d/1JWIMMrg4DeQg7-urQYeHUJxZeF3gp7BU/view

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Енергодарська міська рада повідомляє, що електронна петиція про скасування рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 27.04.2017 №105 «Про проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків у місті Енергодарі» та рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 25.01.2018 №21 «Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету міської ради від 27.04.2017 №105 «Про проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків у місті Енергодарі» була розглянута на сесії Енергодарської міської ради 12.04.2018, але рішення з цього питання не було прийнято.

И.о. городского головы Л. Никитина

ЗАКОН УКРАЇНИ 'Про звернення громадян'
Стаття 23-1. Електронна петиція, порядок її подання та розгляду.

У відповіді на електронну петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обґрунтуванням.

Исходя из того, что решение сессии по петиции не принято, поэтому,  этот вопрос должны были вынести на другую сессию и на повторное голосование. Вместо этого, городской голова П.А.Музыка,  16.04.2018 года, собирает внеочередное заседание исполнительного комитета и утверждают конкурсную документацию для проведения конкурса по назначению управляющего многоквартирных домов.

Электронные петиции — элемент прямой демократии.

Одним из элементов так называемой прямой демократии, можно считать петиции также их современную разновидность – электронные петиции. Петиции можно считать и некоторым срезом общественного мнения, то есть напрямую узнать – что именно волнует граждан страны или жителей определенных населенных пунктов.

Разумеется, реакция властей должна быть обязательной: либо действие по петиции, либо объяснение – почему действие невозможно. Тогда это действительно работает в режиме «обратной связи».

Конечным результатом поданной петиции должна быть ее реализация или обоснованный отказ. И, если со временем, люди поймут, что обращения к властям в виде правильно оформленных е-петиций будут воплощены в жизнь, а не отодвигаться на второй план из-за того, что чиновники не будут знать, как решить проблемы горожан, тогда прямая демократия заработает в полную силу. И доверие людей к власти, возможно, начнет меняться в лучшую сторону.

Если городская власть  г.ЭНЕРГОДАРА не готова слушать общественность, то заявите об этом открыто: люди, не пишите петиции.
Потому что, все ваши инициативы и петиции, будут похоронены «слугами народа» в сессионном зале.

Депутат Энергодарского городскогосовета двух созывов
(1994-1998г,1998-2002г)
С.И.Суворин

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *