«Вивчати, щоб знати. Знати, щоб попередити»

18 квітня на базі Енергодарської ЗОШ №2 відбувся кущовий семінар із працівниками закладів освіти на тему «Радіаційна небезпека». Захід пройшов у рамках Дня цивільного захисту та Тижня безпеки дитини.

У семінарі взяли участь представники органів місцевої влади, Головного управління ДСНС області, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, представники військового комісаріату з територіальної оборони, співробітники дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Енергодару.

Просвітницька робота із здобувачами освіти на тему радіаційної небезпеки організована в Енергодарі на досить високому рівні. Це зумовлено не тільки тим, що тут розташована найбільша атомна електростанція у Європі – Запорізька АЕС, а й застосування педагогами новітніх технологій та сучасних методик, які дозволяють простою мовою розповісти про таку складну тему підростаючому поколінню.

Під час інформаційно-теоретичної частини, учасники обговорили організацію оповіщення населення міста у разі виникнення НС та укриття у захисних спорудах цивільного захисту. Також, рятувальники зосередилися на темі протипожежної безпеки дітей у побуті та, особливо, у ході навчального процесу, обговорили алгоритм дій під час виникнення надзвичайних подій у закладі освіти, заходи, які повинні вжити персонал школи. Не оминули увагою і небезпеку вибухонебезпечних предметів та правила безпеки під час їхнього виявлення.

На спортивному майданчику школи рятувальники 13-ДПРЧ ГУ ДСНС області продемонстрували учасникам семінару та усім школярам як правильно користуватися первинними засобами пожежогасіння. Близько тисячі дітей мали змогу вперше спостерігати за бойовою роботою вогнеборців.

«Рятувальники постійно проводять профілактичну роботу з дітьми та навчають їх правилам безпеки життєдіяльності, які знадобляться їм у житті. Ми намагаємося зробити усе можливе, щоб діти отримували максимальну користь у ході наших інтерактивних бесід. Завдяки постійним лекціям, урокам безпеки, Місячникам з основ БЖД та показовим заходам вони закріплюють свої знання з основ безпеки життєдіяльності, які отримують в школі. Важливо, коли тріада з батьків, вчителів та рятувальників нагадують дітям про елементарні правила безпеки, адже саме методична профілактика і є запорукою безпечного дитинства і щасливого майбутнього підростаючого покоління. Адже, тільки разом ми зробимо життя безпечним» — зазначила начальник сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Запорізькій області, підполковник служби ЦЗ Юлія Баришева.

У ході практичного блоку персонал ЗОШ №2 відпрацювали евакуацію з приміщення школи у разі виникнення надзвичайної ситуації. Педагогічний склад закладу ставив на меті ознайомити учнів з діями після сигналу «Увага, всім!», правилами користування індивідуальними засобами захисту та порядком евакуації під час радіаційної небезпеки. Працівники школи подали сигнал оповіщення про виникнення умовної НС. Одразу була організована робота евакокомісії та визначені організаційно-практичні заходи, які потрібно відпрацювати. Після цього  вчителі та учні покинули приміщення школи, використовуючи шляхи евакуації. Що зазначені у відповідному плані. Контроль за ходом евакуації здійснювали фахівці ГУ ДСНС області. Вихованці закладу разом із педагогами змогли довести, що всі без виключення готові організувати порятунок не тільки свого життя, а й життя оточуючих.

Наприкінці заходу усі учасники отримали відеоматеріали профілактичного змісту для демонстрації у ході навчальних дисципліни «Основи здоров’я» та «Захист Вітчизни», що сприятиме ефективнішому засвоєнню інформації дітьми. Крім того, за активну громадську позицію, навчання підростаючого покоління правилам безпеки життєдіяльності та сумлінне виконання професійних обов’язків грамотами Головного управління ДСНС України у Запорізькій області відзначили представників управління освіти, директорів шкіл та завідувачів дошкільних закладів, які доклали найбільших зусиль в організацію безпеки здобувачів освіти у своїх закладах.

Джерело: zp.dsns.gov.ua

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *