Комітет Верховної Ради з питань економічної політики підтримав законопроект № 3131!

Тільки що Комітет Верховної Ради з питань економічної політики підтримав законопроект № 3131, ухвалення якого, серед іншого, дозволить тисячам родин високопрофесійних фахівців ядерної галузі отримати довгоочікуване житло.

Відзначу, що це лише один з кроків на шляху до ухвалення цього важливого рішення, яке спрямоване на збереження кадрового потенціалу ядерної галузі. Я буду відстоювати необхідність голосування проекту №3131 в цілому ще на поточній сесії. В умовах критичного недофінансування фонду оплати праці галузі, надання житла залишається ледь не останнім якорем, який має прив’язати професіонала-атомника до місця роботи. Втрата кожного такого спеціаліста – це викинуті на смітник десятки або сотні тисяч державних доларів, які були витрачені на освіту та підвищення кваліфікації таких фахівців. Сподіваюсь на найближчих пленарних тижнях колеги-депутати почують наші аргументи.

Не буду навіть припускати думки про провал проекту №3131. Вчора була присутня на засіданні Президії Атомпрофспілки, почула про основні соціальні проблеми галузі, побачила злі очі атомників, підприємствам яких НКРЕКП останніми роками нещадно «ріже» фонд оплати праці. Цим людям закон забороняє страйкувати, але я відчула, якщо держава не змінить свою політику щодо галузі, то може статися щось страшніше, ніж страйк. Уявіть атомні електростанції, виробничі процеси на яких не обслуговуються кваліфікованим персоналом, уявіть активні зони ядерних реакторів, де не профінансовано необхідні заходи ядерної безпеки… Це дійсно страшно, і ми знаємо, до яких катастроф це може призвести.

Найболючіше те, що безпеку наших родин і нормальну роботу ядерної галузі приносять в жертву економічним інтересам тепловій вугільній генерації, монополізованій приватними інтересами Ріната Ахметова. НКРЕКП завищило тариф саме для його електростанцій через інструмент під назвою «Роттердам +», висмоктуючи ресурси з ядерної галузі. Тариф для атомних станцій в Україні нижче тарифу для генерації Ахметова у 3,5 рази. Такого немає ніде у світі. Жодна цивілізована країна не ризикує ставити під удар власну ядерну безпеку.

Бачу наступним завданням прогресивної частини суспільства у царині підтримки ядерної енергетики України боротьбу за справедливі тарифи для виробників ядерної енергії. Це має бути боротьба, де ніхто не буде боятися висловлювати свою активну позицію пліч-о-пліч з профспілками перед НКРЕКП та впливовими чиновниками. Тільки рішучі кроки до повної перемоги гарантують справедливий розподіл наших платежів за електроенергію. Погодьмося, є логіка у тому, щоб платити енерготарифи, фінансуючи власну безпеку, а не збираючи всією країною кошти на повернення доларових кредитів Ахметова.

Виктория Войцицкая