В Україні готуються у 17 разів підняти штрафи за не пристебнуті паски безпеки

Відповідний законопроект уже пройшов розгляд у профільному комітеті.

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді України підтримати підняття штрафів за порушення приписів користування пасками безпеки та мотошоломами. Про це повідомляє парламентська прес-служба.

«Законопроектом пропонується внести зміни до частини 5 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення та збільшити адміністративну відповідальність за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами з 51 гривні до 850 гривень. Таке збільшення пов’язане із значною суспільною небезпекою та масовим невикористанням ременів безпеки та мотошоломів водіями та пасажирами», — пояснили у Верховній Раді.

Своє рішення члени комітету мотивували потребою зниження смертності та травматизму на дорогах України. Згідно наведених даних, щороку на дорогах України гине не менше 3,5 тисяч людей та травмуються не менше 35 тисяч. І цей показник є одним із найбільших у Європі.

Як повідомлялося, на папері безпека пасажирів українських маршруток може виглядати як завгодно привабливо, але внаслідок краш-тестів результати стають більш наближеними до реальності. Більше травм традиційно отримує той, хто не був пристебнутий ременем безпеки. Навіть якщо автобус перекидається, а пасажири виконали цю просту вимогу, то вони мають дуже високі шанси вижити. Але чи є в салоні бодай в однієї маршрутки ремені безпеки? Щойно журналісти починають прискіпливіше оглядати машини, водії миттю зачиняють двері. Натомість крізь вікна можна побачити конструктивні дива, вочевидь не передбачені розробниками, як-то додаткові дерев’яні лавки на зварених рамах.

Джерело: ТСН