Питання формування тарифу ДП «НАЕК «Енергоатом» на 2019 рік.

У п’ятницю, 23 листопада НКРЕКП планує розглядати питання формування тарифу ДП «НАЕК «Енергоатом» на 2019 рік.

Нагадаю, проблема тарифоутворення для найбільшого виробника електроенергії в Україні є ключовою. Роками НКРЕКП не враховує пропозиції «Енергоатома» щодо формування тарифу.

Тому у нашого виробника екологічно чистої атомної енергії найнижчі зарплати серед усіх країн, де є атомна генерація. Через низькі зарплати ми втрачаємо висококваліфікованих працівників.

Тому на атомних електростанціях регулярно недофінансовуються програми модернізації.

Тому у ДП «Енергоатом» існує заборгованість за ядерне паливо і ще багато інших проблем, яких на стратегічних підприємствах цивілізованої країни не може існувати апріорі.

Сьогодні тариф «Енергоатома» складає 55,76 коп за кВт. Це у 3,5 рази нижче, ніж тариф компанії ДТЕК Рината Ахметова за брудну енергію його ТЕС. Недоотримані кошти державного «Енергоатома» перетікають Ахметову завдяки злочинній схемі «Роттердам+». Наразі «Роттердам+» принесла ДТЕК десятки мільярди гривень надприбутків. А Державній компанії — мільярдні збитки.

На наступний рік «Енергоатом» пропонує Регулятору мініально підвищити свій тариф — хоча б до 90,2 коп за кВт. Це удвічі нижче, ніж тариф Ахметова. Але дозволить почати вирішувати найактуальніші проблеми галузі — з оплатою праці і модернізацією виробничих активів. Адже це — запорука безпеки атомної енергетики і гарантія збереження обсягів її роботи як джерела чистої енергії.

Позиція логічна і правильна. І мала б бути підтримана дійсно незалежним Регулятором.

Але українська НКРЕКП не така.

Проект рішення Комісії пропонує у цю п’ятницю встановити тариф «Енергоатому» на наступний рік у 56,19 коп. Тобто «підвищити» менше, ніж на 1%!

Це знущання!

Знущання над атомниками. Знущання над споживачами. Знущання над здоровим глуздом.

Це прямий крок до знищення атомної енергетики і колапсу енергосистеми України. І кожен зі споживачів заплатить при цьому підвищену ціну за електроенергію.

Буду 23 листопада на засіданні НКРЕКП. Ми маємо відстоювати справедливий тариф для атомників України. Адже сьогодні інтереси атомників — це інтереси кожного українського споживача електричної енергії.

Вікторія Войціцька

Новини Енергоатома та міст-супутників АЕС

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *