Мнение Общество 

30 ЛЕТ ВЫВОДА СОВЕТСКИХ ВОЙСК ИЗ АФГАНИСТАНА

ВЕРХОВНЫЙ СОВЕТ УКРАИНЫ.
О праздновании в 2019 году на государственном уровне 30-летия со дня выведения войск из Афганистана.
«В связи с 30-й годовщиной выведения войск из Афганистана и принимая во внимание историческую и социальную важность этой даты для Украины и ее граждан, возникла необходимость на государственном уровне торжественно отметить это событие путем принятия постановления Верховной Рады Украины о проведении соответствующих торжественных мероприятий»
Председатель фракции «Народный фронт» Максим Бурбак

 

Немного истории жизни Энергодара…
Не столь далекие события.

26 СЕНТЯБРЯ 2012 года был подписан Меморандум о взаимодействии городских властей с Союзом ветеранов Афганистана и Союзом «Чернобыль».

МЕМОРАНДУМ

про взаємодію і співробітництво між виконавчим комітетом Енергодарської міської ради та міськими громадськими організаціями: міською організацією «Союз Чорнобиль», Енергодарською міською організацією Українського Союзу Ветеранів Афганців (воїнів-інтернаціоналістів)

В этом документе шла речь о том, что:

Виконавчий комітет Енергодарської міської ради, з одного боку, та Енергодарське міське товариство «СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ» (далі ЕМТ «СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ») і Енергодарська міська організація Українського Союзу Ветеранів Афганців (воїнів-інтернаціоналістів) (далі ЕМО УСВА), з іншого боку (далі Сторони), з метою збереження злагоди у суспільстві, забезпечення гідного рівня життя учасників бойових дій на території інших держав та громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи, створення належних умов їх життєзабезпечення та шанобливого ставлення до них, усвідомлюючи необхідність посилення соціального захисту учасників бойових дій та інвалідів, Сторони домовилися про нижченаведене:

І. Виконавчий комітет Енергодарської міської ради бере на себе такі зобов’язання:

 1. Вживати додаткових заходів щодо поліпшення фінансування медичного обслуговування та санаторно-курортного оздоровлення учасників бойових дій (ветеранів війни) та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
 2. Надавати матеріальну допомогу по особистим заявам громадян учасникам бойових дій на території інших держав та громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (за наявності підтверджуючих документів про необхідність її надання).
 3. Здійснювати роботу із упорядкування та утримання у належному стані пам’ятних знаків воїнам-інтернаціоналістам, загиблим в Афганістані та ліквідаторам аварії на ЧАЕС.
 4. Сприяти у межах своїх повноважень реставрації та благоустрою пам’ятного знаку воїнам, загиблим в Афганістані (термін виконання 2012-2013 роки).
 5. Сприяти у межах своїх повноважень відзначенню учасників бойових дій та ліквідаторів аварії на ЧАЕС державними нагородами до знаменних дат за поданням  ЕМТ «СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ» та ЕМО УСВА.
 6. Сприяти у межах своїх повноважень першочерговому відведенню та оформленню земельних ділянок учасникам бойових дій та громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської  катастрофи для ведення підсобного господарства, садівництва і городництва, будівництва індивідуальних будинків, гаражів, дач. (Стаття 15 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, Стаття 20 п.20, Стаття 21 п.1, Стаття 22 п.1, Закону УкраїниПро статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської  катастрофи»)
 7. Сприяти підготовці і проведенню міського фестивалю патріотичної пісні, шляхом надання організаційної та фінансової підтримки у визначеному порядку та щорічних заходів до пам’ятних дат: Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня захисника Вітчизни, Дня Чорнобильської трагедії та Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
 8. Енергодарська міська рада та її виконавчий комітет у межах своєї компетенції надають фінансову підтримку діяльності ЕМО УСВА з коштів міського бюджету, а також безплатно надають приміщення, обладнання та інше майно, необхідне для здійснення їх статутних завдань. ЕМО УСВА  звільняється від плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) в   межах середніх норм споживання (надання), телефоном у приміщеннях та будинках, які вони займають.(Стаття 20 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”)

ІІ. Міська організація «Союз Чорнобиль» та Енергодарська міська організація Українського Союзу Ветеранів Афганців (воїнів-інтернаціоналістів) беруть на себе такі зобов’язання:

 1. Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед учасників бойових дій на території інших держав та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щодо положень цього меморандуму.
 2. Здійснювати моніторинг і узагальнення пропозицій учасників бойових дій на території інших держав та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, своєчасно вносити їх на розгляд Громадської ради при виконавчому комітеті Енергодарської міської ради) для обговорення та підготовки проектів відповідних рішень.
 3. Попереджати виконавчий комітет Енергодарської міської ради про заплановані масові заходи (мітинги, пікети, демонстрації, культурно-просвітницькі, благодійні, святкові, екологічні тощо) організовані ЕМТ «СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ» та ЕМО УСВА.

             Меморандум набирає чинності з дня підписання Сторонами.
             Сторони за взаємною домовленістю можуть вносити до Меморандуму зміни та доповнення, які оформлюються  окремими протоколами і складають невід’ємну частину Меморандуму.
             Будь-яка із Сторін може припинити дію Меморандуму, надіслав іншій Стороні письмове повідомлення про такий намір за шість місяців до передбачуваної дати припинення дії Меморандуму.
             Припинення дії Меморандуму не впливає на виконання і терміни конкретних заходів, узгоджених відповідно до його положень та не закінчених на момент припинення його дії.
             Врегулювання можливих різних тлумачень окремих положень Меморандуму вирішується шляхом переговорів та консультацій між Сторонами.

На підтвердження зазначених положень Меморандуму підписали уповноважені особи:
Від виконавчого комітету Енергодарської міської ради Міський голова І.М.Наумичев, від міської організації «Союз Чорнобиль» С.І.Суворін, від Енергодарської міської організації  Українського Союзу Ветеранів Афганців (воїнів-інтернаціоналістів) В.В.Шавирін

А вот 15 февраля 2013 года запестрели заголовки в СМИ:

Энергодарские афганцы продолжают воевать: на митинге они демонстративно  положили венки на асфальт…

Хотя поначалу мероприятие шло как всегда, по заранее спланированному сценарию: говорила ведущая, звучали торжественные речи ветеранов Великой Отечественной войны, представителей городской власти, общественных организаций, школьников…
В один из моментов, когда надо было возлагать венки к памятному камню погибших воинов–интернационалистов, бывшие афганцы повернулись спиной к городской власти и к памятнику и положили венки на асфальт…

ДАЛЕЕ ЗДЕСЬ: http://iz.com.ua/zaporoje/2415-energodarskie-afgancy-prodolzhayut-voevat-na-mitinge-oni-demonstrativno-polozhili-venki-na-asfalt

Митинг – не место для решения проблем

Мы попросили Владимира Шавырина прокомментировать происшедшее.

— Проблемы, которые стали причиной этого инцидента, накапливались давно, — рассказал Владимир Васильевич. – Наша организация – первая в Украине. Именно с Энергодара и начиналось движение афганцев. В 90-х годах мы начали вести не только общественную, но и хозяйственную деятельность, чтобы зарабатывать на свои нужды, и городу много помогали. Для этого в 2001 г. арендовали помещение, которое по титульному списку ЗАЭС и предназначалось для Союза ветеранов Афганистана. Уже позже начались проблемы. Долго не решался вопрос выделения нам помещения для офиса. В минувшем году был подписан Меморандум о взаимодействии городских властей с союзом ветеранов Афганистана и Союзом «Чернобыль». Однако недавно хозяйственную базу забрала атомная станция. И когда во время митинга мы услышали от ее работников о том, что они нам всемерно помогают, — это было последней каплей. Я не мог поступить иначе. В противном случае мои товарищи повернулись бы спинами ко мне…

После митинга меня пригласил к себе Игорь Наумичев. На встрече присутствовали его заместители — Сергей Холод и Сергей Дятко. Подъехал и заместитель генерального директора ОП «ЗАЭС» Александр Кривцов.
Итогом встречи стало решение о выделении нам помещения для офиса. Были предложены четыре разных варианта.
А. Кривцов пообещал, что конфликт по поводу базы будет решен мирным путем.


ДАЛЕЕ ЗДЕСЬ: http://envim.info/fotorep/1756-miting-ne-mesto-dlya-resheniya-problem.html

ВИДЕО: МИТИНГ 15 февраля 2013 года

 

 И вот, прошло 6 лет…
22.02.2013 года решением исполкома № 59 было выделено помещение по адресу ул.Курчатова 20.
Ремонт помещения делали сами, а так же помощь оказывали  Самайдюк Иван Игнатьевич и Рябушенко Сергей Васильевич.
      С памятным знаком возле школы № 1 плиту  с фамилиями погибших воинов помог поменять на  черные гранитные плиты  депутат городского совета Олег Гордевич.
По благоустройству территории возле памятного знака, вопрос пока не сдвинулся с места.
Конфликт по поводу хозяйственной базы с ОП ЗАЭС до сих пор  НЕ  решён.

Председатель Енергодарской городской организации
Украинского Союза   Ветеранов Афганцев
(воинов-интернационалистов)  С.В Лакота

 

 

 

Похожие новости

Добавить комментарий