Новости Общество 

На президентські вибори-2019 зареєстрували рекордну кількість кандидатів

Центральна виборча комісія 8 лютого завершила реєстрацію претендентів на посаду глави держави. Хто балотується в президенти та що обіцяють кандидати в разі перемоги, можна прочитати в нашомурозділі «Вибори-2019». Ми пропонуємо згадати, скільки охочих зайняти крісло на Банковій було в попередні роки.

На найперших виборах у 1991 році було лише шість кандидатів: Володимир Гриньов, Леонід Кравчук, Левко Лук’яненко, В’ячеслав Чорновіл, Ігор Юхновський та Леопольд Табурянський.

На одного охочого більше було в 1994 році, тоді на посаду президента мітили Олександр Мороз (відтоді балотувався постійно, крім 2014 року), Леонід Кучма, Леонід Кравчук, Володимир Лановий, Валерій Бабич, Іван Плющ та Петро Таланчук. У 1999 році кількість претендентів зросла вдвічі – до 15 осіб, у процесі виборчої кампанії знову кандидатури зняли Володимир Олійник та Олександр Ткаченко.

У 2004 році ЦВК зареєструвала 26 кандидатів, а в 2010 році кількість охочих знизилася до 18 осіб. На минулих виборах офіційними кандидатами стали 23 політики, серед них Олег Царьов і Наталія Королевська, які зняли свої кандидатури, Зорян Шкіряк, Дмитро Ярош, Олег Тягнибок і Вадим Рабінович.

Цього року Центральна виборча комісія зареєструвала рекордну кількість кандидатів – 44, а загалом документи подавала 91 особа.

Детальніше – на інфографіці.

Джерело: https://www.slovoidilo.ua

 

Похожие новости

Один комментарий к “На президентські вибори-2019 зареєстрували рекордну кількість кандидатів”

  1. Олег Скрипаль

    На бумаге выбор присутствует, а вот в жизни?…
    Будет ли реализовано право на честное голосование? Если уже идут подковерные игрища и абсолютно понятно лишь одно — Порошенко будет цепляться за президентство и руками, и ногами, и зубами!
    Я доверяю — Тимошенко Юлии!

Добавить комментарий