«Енергоатом»: Перші контейнери із відпрацьованим ядерним паливом розмістять в ЦСВЯП навесні 2020 року

Установка перших контейнерів на майданчику Централізованого сховищавідпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) відбудеться 31 березня 2020 року. На всіх АЕС України тривають підготовчі роботи з транспортування відпрацьованого палива до централізованого сховища.Про це повідомляєНаціональна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».

Наразі компанія виконала 70% робіт з капітального будівництва на об’єкті Централізованого сховища. Генпідрядник будівництва БК «Укрбудмонтаж» завершив будівництво адміністративних, складських, охоронних, гаражних та інших інженерних споруд і комунікацій, які необхідні для експлуатації сховища.

На 2019 рік заплановано завершити основні будівельні роботи та індивідуальні та комплексні випробування обладнання для ЦСВЯП, встановити пілотні системи зберігання з ВЯП на майданчику ЦСВЯП.

У компанії відзначили, що попри погодні умови в зимовий період, на будівельному майданчику будівельні роботи не припинялись жодного дня.

Власне ЦСВЯП – це ключовий та завершальний етап із здобуття атомною галуззю політичної незалежності від Росії. Введення в експлуатацію сховища дозволить економити щорічно понад $200 млн завдяки відмові від послуг російських компаній та фактично завершить еру монопольної залежності від «Росатому» у сфері поводження з ВЯП.

 

Наприкінці 2018 року відбулись випробування вертикального контейнерного транспортера виробництва Enerpac (Нідерланди) для Централізованого сховища відпрацьованого палива.

На завершальній стадії перебуває виготовлення обладнання для першої черги ЦСВЯП на заводі Holteс International. Також на Рівненській АЕС відбулись випробування елементів транспортних контейнерів HI-STAR, призначених для перевезення ВЯП.

У «Енергоатомі» також додали, що Holteс International розглядає можливість створення в Україні науково-технологічного центру з експорту енергетичних технологій, враховуючи великий кадровий потенціал України.

Джерело: https://ua.interfax.com.ua

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *