Четвертий міській краєзнавчий конкурс «Кучугури — 2019»

23 квітня в Енергодарському центрі туризму, краєзнавства та спорту відбувся четвертий міській краєзнавчий конкурс серед учнів 8-их класів загальноосвітніх навчальних закладів «Кучугури — 2019». Захід традиційно проводився на території Іванівського лісництва. В конкурсі взяли участь 7 команд: ЕНВК №1, ЕЗОШ №2, ЕБГ «Гармонія», ЕБЛ, ЕЗОШ №4, ЕНВК №5, ЕЗОШ №7.
Захід з природничого краєзнавства «Кучугури-2019» проводиться для учнів, аби вони перевірили свої знання, уміння і навички, аби виховували в собі почуття патріотизму, гордості за свій край, поваги та бережливого ставлення до природи. І звичайно зміцнювали дружні стосунки одне з одним.
Конкурс складався з наступних етапів:
— візуальна топографічна зйомка маршруту;
— геоморфологічні дослідження;
— метеорологічні дослідження;
— гідрологічні дослідження;
— геологічні дослідження;
— ботанічні та зоологічні дослідження;
— грунтознавство;
— Конкурс «Ерудити-краєзнавці».
В команд на етапах було дуже багато цікавих завдань: діти малювали мапу місцевості, визначали склад грунту, висоту пагорба екліметричним методом, температуру повітря, атмосферний тиск, характеристику вітру, хмарність й типи хмар. Також серед завдань на етапах було визначення середньої температури води водойми, прозорість води, запах води та його інтенсивність, жорсткість води. Ще діти повинні були впізнати 10 видів травянистих рослин, 5 видів рідкісних рослин та визначити їх назви, визначали мінерали й гірські породи. На одному з етапів учні визначали грунтові горизонти, давали їм індекси та заміряли їхню потужність, визначали забарвлення кожного горизонту, механічний склад грунту в кожному горизонті, кислотність грунту.
Всі команди проявили високий рівень знань, були активними та старанними. Звичайно, на різних етапах в команд виникали й складності, але всі діти впорались з завданнями й задоволеними дістались фінішу.
Місця розподілились наступним чином:
ІІІ місце з однаковою кількістю балів розділили команди ЕЗОШ №7 та ЕБГ «Гармонія».
ІІ місце посіла команда Багатопрофільного ліцею.
І переможне місце завоювала команда ЕЗОШ №2. Ця команда представлятиме місто на обланому природничому зльоті, що відбудеться у м. Василівка, на Лисій Горі 14-16 травня.
Всіх вітаємо з гарними результатами, а переможцям бажаємо достойно представити місто в обласному етапі змагань!

Тетяна Шилова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *