Обновлено. На Запоріжжі поліцейські викрили діяльність «реабілітаційного центру»

 

Працівники поліції в Запорізькій області під процесуальним керівництвом прокуратури викрили злочинну діяльність незаконного реабілітаційного центру закритого типу для нарко- чи алкозалежних осіб. Близько 80 громадян утримувались проти волі, до них застосовувались заходи фізичного та психологічного впливу. Тривають слідчі дії.

22 травня працівники Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, детективи Слідчого управління ГУНП в Запорізькій області, поліцейські Управління протидії наркозлочинності, спецпризначенці Управління «КОРД» під процесуальним керівництвом прокуратури області провели шість одночасних обшуків в місцях незаконного утримання людей – так званого Центру з реабілітації осіб з наркотичною чи алкогольною залежністю та літніх людей.

Зловмисники організували злочинну діяльність з метою отримання прибутку від родичів осіб, які мали нарко – та алкозалежність, а також від родичів літніх людей, які через вік та хвороби не здатні розуміти, що відбувається. Організатори в місті Запоріжжя та Запорізькому районі орендували приватні будинки, у яких утримували близько 80 осіб різного віку та статі.

Правоохоронцями встановлено, що Центр не є лікарською установою та не має медичних працівників. Лікуванням «пацієнтів» ніхто не займався, їх незаконно позбавляли волі та утримували у неналежних, антисанітарних умовах, без повноцінного харчування, належного медичного обстеження та спостереження, надавали медичні препарати, не маючи відповідного дозволу.

Кожен будинок був огороджений великим парканом, у наявності – сигналізація, на вікнах – заварені грати, ключі від вхідних дверей перебували виключно у охоронців реабілітаційних центрів, які охороняли їх цілодобово. Особи, які проходили «реабілітацію», не мали права залишати навіть територію будинку. За будь-які провини та проступки до них застосовувались заходи фізичного та психологічного впливу.

У більшості випадків ініціаторами «лікування» ставали родичі, які сплачували на банківські картки за утримання 8 тисяч гривень на місяць за одну людину. Для осіб похилого віку – 10-12 тисяч гривень. Крім того, за додаткову плату «пацієнтів» примусово доставляли до «Центру». Фігуранти під виглядом працівників поліції приїжджали до громадян, забирали потерпілих нібито до відділення поліції та привозили до приміщень.

Поліцейськими встановлено четверо осіб, причетних до організації злочинної діяльності. Ними виявились жінка 1983 року народження, двоє чоловіків 1987 року народження та чоловік 1985 років народження. Троє чоловіків затримані згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Крім цього, встановлюється все коло осіб, причетних до скоєння злочину. Вилучено речові докази.

Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.3 ст.146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини). Наразі слідчі дії тривають. Правоохоронці встановлюють всі обставини злочину.

Департамент комунікації Національної поліції України

© Офіційний сайт Національної поліції: https://zp.npu.gov.ua/news/novini/na-zaporizhzhi-policzejski-vikrili-diyalnist-reabilitaczijnogo-czentru/