У музеї техніки «Фаетон» відкрилась експозиція іграшкових моделей аварійно-рятувальної техніки

19 вересня у музеї техніки «Фаетон» відкрилась експозиція іграшкових моделей аварійно-рятувальної техніки. Колекція належить начальнику сектора зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Юлії Баришевій. Як зізнається тепер уже колишня власниця, віддає іграшки без жодних докорів сумління, адже тепер прослідкувати історію змін та удосконалення рятувальної техніки зможуть тисячі відвідувачів. Ідея створити таку експозицію прийшла Юлії Володимирівні на одній із виставок моделей вже справжніх автомобілів у Запоріжжі і її одразу підтримав Дмитро Позняк – голова авто-мотоклубу «Фаетон».

«Зараз музей складається з 6 залів, де представлено понад 150 експонатів, серед яких: ретро автомобілі, мотоцикли, серійні та рідкісні зразки військової техніки, стрілецька зброя. Ряд цих експонатів придатні до експлуатації і часто беруть участь у виставках та різноманітних історичних реконструкціях. До речі, у музеї представлено дві одиниці пожежно-рятувальної техніки, це: ЗІЛ-150 та ГАЗ-53. Щодо нової експозиції — ми дуже раді, що відкриваємо її сьогодні і знаємо, що це дасть змогу нашим відвідувачам не тільки познайомитися з професією рятувальника, а й відслідкувати етапи становлення автомобільної техніки на прикладі Служби порятунку» — зазначив Дмитро Юрійович.
Нова експозиція складається із 127 іграшкових пожежних автомобілів різноманітних моделей і марок, вертольотів, оперативно-рятувальної техніки тощо. Колекція збиралась більше 10 років. У ній є експонати не тільки з України, а й з Польщі, Німеччини, Грузії, які купувалися за власні кошти та приймалися у подарунок.
«Я майже 18 років служу у лавах ДСНС, але першу машинку у своїй колекції пам’ятаю як зараз. Подарував її мені теперішній ветеран пожежної охорони, полковник у відставці Геннадій Беспалов. Це трапилось після мого першого «бойового хрещення» на пожежі. У той час жінка на службі була не типовим явищем, тим паче та, що може справлятися із поставленими завданнями на рівні з чоловіками. Тому, ця іграшка для мене була найвищим знаком пошани» — згадує Юлія Баришева.
Запрошуємо усіх подивитись на експозицію та познайомитись зі світом автомобільної ретро-техніки у музеї «Фаетон» щодня з 09:00 до 17:00. Адреса: Запоріжжя, вул. Виборзька,8.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *