КОЗАК БЕЗ ТРАДИЦІІ — НЕ КОЗАК

Тому для вихованців Енергодарської школи джур знання та дотримання козацьких звичаїв — невід’ємна складова фізичної та духовної військової підготовки.

11 жовтня, напередодні великого свята — Покрови Пресвятої Богородиці, Дня козацтва та дня захисника вітчизни, в міській школі №7 зібралися юні та досвідчені козаки, аби разом відсвяткувати, себе показати та на інших подивитися.

Перед початком козацьких розваг всіх присутніх з великим та славним святом привітав отаман Всеукраїнської Запорізької громади “Братство козаків” Сергій Вікторович Волков, а на натхнення та перемоги дав своє благословення настоятель Свято-Богоявленського храму ієрей Василь Брода.

Три команди — від школи джур, від Центру туризму, краєзнавства та спорту й від творчого колективу сьомої школи — почали змагання за звання переможця в козацьких розвагах.

Та й показали ж себе юні козачата: канат перетягували — хто найсильніший та найдружніший, і одягалися — хто найспритніший, ще й горох з квасолею розбирали — хто найтерплячіший. Адже всі ці навички не зайві для справжнього воїна.

Переможці отримали солодкий пиріг, а всі учасники свята — велику втіху, бо крім вітань та задоволення від ігор мали нагоду переглянути виставку старовинних речей — козацьких хрестів, ікон та дзвонів.

Свято запам’ятається надовго, адже такі зустрічі та змагання допомагають втілювати прагнення кожного юного козака бути сильним, бути захисником Вітчизни, стати справжнім продовжувачем традицій козацтва та православної культури.

Джерело: https://hramzp.ua/newsitem/kozak-bez-tradicii-ne-kozak