Відкрита командна першість з туризму серед гуртків Центру туризму краєзнавства та спорту.

Цього року стартували змагання, в якоих беруть участь вихованці ЦТКС. 26 та 27 жовтня відбувся перший етап – «орієнтування». Він тривав 2 дні.

Під час першого дня діти змагалися у такому виді командного орієнтування, як «рогейн».
На місцевості розставлена велика кількість контрольних пунктів з різною вартістю в балах. Командам видаються топографічні мапи великого масштабу з нанесеними пунктами. Задача команди — за годину відвідати якнайбільше контрольних пунктів і набрати якнайбільшу суму балів. Результат команди визначається саме сумою балів, а не кількістю взятих пунктів.

Команда сама визначає, які контрольні пункти брати і в якому порядку. Це є предметом її тактики. Дистанції планують так, щоб навіть переможець змагань не зміг узяти всі пункти.

Всі учасники стартують одночасно. Команда має вкластися в контрольний час, інакше з її результату віднімуть штраф за запізнення. Звичайно, можна фінішувати і значно раніше до завершення контрольного часу. Тому в рогейні можуть брати участь і люди, яким під силу пройти тільки частину контрольного часу.

Під час другого дня учні показували свої знання з паркового орієнтування. Це змагання проходило в Міському парку. Це орієнтування відрізняється від рогейну тим, що треба по черзі пройти усі пункти, якщо якийсь пропустиш – не наробляється жоден бал.

Тепер команди гуртків ЦТКС готуються до 2-го та 3-го змагання, які відбудуться 21 грудня (техніка пішохідного туризму в закритих приміщеннях)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *