МІСЬКА ВІДКРИТА КОНФЕРЕНЦІЯ «О, КРАЮ МІЙ, НАЙКРАЩІЙ МІЖ КРАЯМИ!»

28 листопада 2019 року відбулася міська краєзнавча конференція учнівської молоді «О, краю мій, найкращій між краями».

В цьому році ми присвятили цей захід двом ювілеям: 80-ій річниці утворення Запорізької області та 50-річчю міста Енергодар.

Вперше конференція проводилася в декілька етапів.
На першому етапі всі фіналісти Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина — Україна» взяли участь у музейному квесті. Вихованці шкіл та закладів позашкільної освіти відвідали чотири музеї: Центру дитячої та юнацької творчості, Запорізької теплової станції, Запорізької атомної електростації, Енергодарської школи №7. В кожному діти прослухали невеличку екскурсію. Одночасо музеї були локаціями квесту. Юні краєзнавці виконували завдання з природничого, історичного, етнографічного краєзнавства з використанням експонатів музеів: зразків гірничих порід, макетів та оригіналів предметів побуту й знарядь праці, різноманітних документів тощо. Зароблені за виконання квестових завдань монети на останньому етапі міняли на «скарби» — фрагменти пазлу «Енергодару- 50″, який збирали разом всі 22 учасника конференції.
Другий етап — захист пошукових та дослідницьких робіт — відбувався за трьома напрямами: природниче, історичне та етнографічне краєзнавство. Учні представили на захист дуже цікаві теми: «Дослідження ареалу берези дніпровської північно-східної околиці м.Енергодара», «Національні традиції в сучасному харчуванні мешканців українських міст (на прикладі м. Енергодара)», «Енергодарська кам’яна баба: скіфська чи половецька?», «Екс-політв`язень Євген Панов» та багато інших. Юні дослідники рідного краю показали прекрасне володіння матеріалом обраної теми, вміння ставити та відповідати на запитання та отримали високу оцінку профільних журі.
Неформальне спілкування під час квесту, спільного обіду й чаювання створили дружню атмосферу однодумців. Гадаємо, наші учасники конференції отримали не тільки нові знання, приємні враження, але й нові знайомства.


Дякуємо за співпрацю Науково-методичному центру управління освіти, керівникам закладів та установ, чиї музеї відвідали учасники конференції, а також господиням цих музеїв: Єрмак Світлані Георгіївні (ЦДЮТ), Христиченко Тетяні Павлівні (музей ЗаТЕС), Рискальчук Тетяні Володимирівні (музей ЗаЕС), Недобер Інні Геннадіївні (ЕЗОШ №7).
Сьогодні, 29 листопада, — останній етап конференції: зустріч з науковцем Юрієм Щуром. Про цю подію повідомимо окремо.