Всеукраїнська акція проти прийняття закону про продаж сільськогосподарської землі в Україні

В місті Енергодар та по всій країні Політична партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ» проводить Всеукраїнську акцію проти прийняття закону про продаж сільськогосподарської землі в Україні.
Активно проходить збір підписів проти прийняття Закону України «Про ринок земель».


Ми обурені нехтуванням думкою громадськості під час роботи над законопроектом, ігноруванням зауваженнь та застереженнь місцевих громад, фермерських та аграрних асоціацій.
Звертаємо увагу, що сьогодні селяни-пайовики не захищені від протиправного відчуження власності не землю. Не завершене розмежування земель громад, що неминуче призведе до нових земельних суперечок на місцях. Відсутній системний державний кадастр.
Наголошуємо, що відкриття ринку землі відбувається без державної підтримки українських фермерів, що створює загрозу банкрутсва для більшості з них. Це принесе за собою ризики продовольчої безпеки держави. Українська економіка втратить десятки тисяч робочих місць, а село продовжить занепадати.
Законодавство України гарантує кожному громадянину право на отримання земельного наділу. На даний час цим правом не скористались більше 30 мільйонів українських громадян. Відкриття ринку землі без реалізації цього права є дискримінаційним та призведе до соціальних потрясінь.
Ми вимагаємо від Кабінету Міністрів України посилити державну підтримку вітчизняних аграріїв та збільшити державні інвестиції у розвиток соціальної інфраструктури українського села. Прискорити роботу над формування державного земельного кадастру та забезпечити прозорість механізмів реєстрації прав власності на землю,
Вимагаємо від Верховної Ради України припинити розгляд законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Для уникнення ситуації правового вакууму у земельному питанні, вимагаємо прийняти рішення про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення на наступний рік. Внести зміни до законодавства України щодо запобігання рейдерства та посилення кримінальної відповідальності за правопорушення у сфері земельних відносин.
Закликаємо Президента України зайняти державницьку позицію та вплинути на хід розгляду земельного питання. У разі прийняття Верховною Радою законопроекту щодо ринку землі скористатися правом вето та забезпечити вирішення земельного питання виключно на загальнонаціональному референдумі.
Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, та надбанням всього українського народу. Віршувати долю української землі має право тільки народ!
Енергодарська міська партійна організація Політична партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ».