МІСЬКИЙ ГОЛОВА ПАВЛО МУЗИКА ОСОБИСТО ПЕРЕВІРИВ СТАН ГОТОВНОСТІ СМСЧ ДО ВИПАДКІВ КОРОНАВІРУСУ
12 березня міський голова Павло Музика провів виїзний огляд на КНП «СМСЧ» та перевірив стан готовності медичного закладу на випадок необхідності прийому хворих на коронавірус.
З метою запобігання розповсюдженню хвороби у закладі розроблені алгоритми та оперативні плани дій лікарів на випадок можливого випадку захворювання. Приймати хворих готові в інфекційному відділенні. Тут облаштовано 9 боксів на 2-3 койки з окремими входами з вулиці. За необхідністю під розміщення пацієнтів будуть пристосовані напівбокси другого поверху. Загалом, відділення готове прийняти 38 осіб. У разі потреби під розташування хворих буде перепрофільоване терапевтичне відділення.
Що стосується засобів дезінфекції, СМСЧ забезпечена ними в достатній кількості. Додатково підготовлено бюджетний запит на придбання медикаментів та спецзасобів індивідуального захисту для медпрацівників. Проводяться тренінги та навчання медпрацівників.
Міський голова доручив керівництву СМСЧ оперативно вирішити питання щодо забезпечення медзакладу експрес-тестами для виявлення коронавірусу. Однак слід зазначити, що остаточне вірусологічне обстеження та підтвердження захворювання проводиться тільки у київській лабораторії.
Клініка хвороби має ознаки, схожі з грипом: у разі різкого підвищення температури, сухого кашлю, головного болю необхідно викликати «швидку».
Якщо симптоми не важкі, медики рекомендують дотримуватися самоізоляції та звернутися до сімейного лікаря.
Важливим фактором при підозрі на хворобу є ймовірність контакту з особами, що приїхали з країн, де зафіксовано коронавірус.
— Закликаю всіх енергодарців не панікувати, дотримуватися рекомендацій лікарів, уникати місць масового скупчення та з порозумінням поставитися до вимушених мір безпеки,
— зазначив Павло Музика.
— Ситуація тримається на контролі, а відповідна інформація буде постійно оновлюватися та доводитися до населення через ЗМІ та сайт міської ради»


