В ЕНЕРГОДАРІ ДО 3 КВІТНЯ ОБМЕЖЕНО НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС ТА ПРОВЕДЕННЯ МАСОВИХ ЗАХОДІВ

 12 березня  міський голова Павло Музика провів оперативне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Єдине питання порядку денного стосувалося стану забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення міста та заходів стосовно стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19.
    Рішенням комісії ТЕБ та НС (протокол №2 від 12.03.2020), згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», на території міста Енергодара з 12 березня до 3 квітня 2020 року встановлено карантин.
    Зокрема, на цей період заборонено:
— відвідування закладів освіти її здобувачами;
— підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності та підпорядкування проведення всіх масових заходів у тому числі концертно-розважальних, інформаційних та інших, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів місцевого самоврядування;
— спортивні заходи дозволяється проводити без участі глядачів (уболівальників).
   Органам місцевого самоврядування в період карантину у місті
1) скасувати, або максимально перевести в режим телефонних або відеоконференцій усіх нарадчих заходів та засідань колегіальних і дорадчих органів;
2) скасувати до особового розпорядження проведення особових прийомів громадян в органах місцевого самоврядування.
    Відділу охорони здоров’я міської ради, терміново
1) подавати щодня Департаменту охорони здоров’я ЗОДА інформацію про здійснення заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 для її узагальнення та інформування Кабінету Міністрів України;
2) організувати постійний моніторинг епідемічної ситуації з урахуванням ризику занесення коронавірусної інфекції із сусідніх територій;
3) уточнити місцеві плани реагування на медико-біологічні надзвичайні ситуації та ліквідація їх наслідків;
4) уточнити перелік сил та засобів які можуть бути залучені до проведення епідемічних заходів та забезпечення їх готовності до виникнення визначених завдань;
5) посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил запобігання зараженню інфекцією;
6) провести розрахунки та уточнити номенклатуру міських резервів матеріальних засобів для запобігання та ліквідації наслідків поширення коронавірусної інфекції.
Рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності та підпорядкування терміново:
1) в своїй діяльності врахувати режим роботи закладів освіти;
2) запровадити щоденний температурний скринінг персоналу, негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань;
3) максимально перевести здійснювану персоналом роботу на віддалений доступ із застосуванням електронних комунікацій і технологій;
4) запровадити режим профілактичного спостереження за особами із числа персоналу які відвідували країни інфекційного ризику;
5) передбачити дотримання вимог санітарно-гігієнічного режиму виробничих та побутових  приміщень;
6) рекомендувати максимально обмежити фізичні контакти;
    Підприємствам всіх форм власності та підпорядкування, що здійснюють перевезення пасажирів на території міста, терміново:
організувати проведення дезінфекційних заходів у транспортних засобах місцевого сполучення, заходів поточної дезінфекції у місцях масового скупчення людей (автомобільні, залізничні вокзали). Контроль виконання покласти на відділ охорони здоров’я міської ради.
   Закладам громадського харчування, побутового обслуговування населення та торгівлі всіх форм власності та підпорядкування, терміново:
організувати проведення додаткових дезінфекційних заходів на ринках, в супермаркетах, магазинах, закладах — громадського харчування, тощо.