Возле энергодарского городского совета прошёл митинг…

Сегодня, 22 июля 2020 года, в 12:00, возле энергодарского городского совета прошёл митинг против дистанционного обучения. На площади собралось около 30 человек. На протяжении всего мероприятия присутствовала национальная полиция.

Организаторы зачитали обращение президенту Владимиру Зеленскому и министру образования Украины.

ТЕКСТ ОБРАЩЕНИЯ

Шановні, панове Президенте України, Прем’єр Міністре України, Міністре освіти і науки України, начальники управлінь освіти регіонів України!

Звертаємося до Вас від імені батьків та учнів шкіл! До Вашої людяності, патріотизму і здорового глузду! Зупиніть процес дистанційного навчання в загальноосвітніх закладах України на 2020/2021 навчальний рік. Дайте можливість дітям та учням навчатися в школі!

Згідно Ст.53 Конституції України, Ст.3 Закону України «Про освіту», кожен має право на якісну і доступну освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава має забезпечувати доступність і безоплатність всіх рівнів освіти та різних форм навчання. В Україні мають бути створені рівні умови доступу до освіти. Ніхто не повинен бути обмеженим у праві на здобуття освіти.

Що показав процес навчання під час карантину березень-травень 2020 року:

  • Освіта сьогодні доступна не для всіх учасників освітнього процесу, оскільки не більше як 15% учнів звичайної загальноосвітньої школи України мають повну технічну можливість доступу до інформації дистанційного навчання, яку пропонує сьогодні школа.
  • Освіта стає не безкоштовною для української родини, оскільки кожен випускник сьогоднішньої школи не впевнений в своїх силах і змушений шукати репетиторів для підготовки до Державної підсумкової атестації та ЗНО. Батьки учнів шкіл змушені лишати роботу, щоб допомогти дітям з домашніми завданнями та купувати необхідні технічні засоби, створювати нові умови для освітнього процесу в домашніх умовах.
  • Порушуються засади державної політики у сфері освіти та принципи освітньої діяльності, які описані в Ст.6 Закону України «Про освіту» щодо людиноцентризму, забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності, єдності навчання, виховання, розвитку та інше.
  • Порушується мета освіти, яка визначена в Законі України «Про освіту», оскільки, проводячи освітній процес дистанційно, школа не охоплює, а точніше не займається всебічним розвитком дитини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантами, інтелектуальними, творчими і фізичними здібностями, формування цінностей, які необхідні для успішної самореалізації компетентностей, вихованням їх, як відповідальних громадян, які будуть здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору. Тільки безпосередня взаємодія вчителя і учня, процес наставництва та ведення дитини протягом всього часу навчання в школі дає досягнення поставленої мети та отримання очікуваних результатів.

Як результат такої діяльності – це відобразилося на результатах засвоєння учнями навчального матеріалу, на фізичному і психологічному стані вчителів, учнів та їх батьків, на їх морально-етичному, культуро-естетичному стані, вихованості молодого покоління та підготовки його до дорослого життя. Що в недалекому майбутньому може призвести до серйозних, жахливих наслідків у розвитку українського суспільства та української державності в цілому.

Покладаючись на вище сказане, вимагаємо:

  1. Зупинити повне дистанційне навчання в школах і вузах України. Дати можливість це вирішити батькам учнів, студентам як основним замовникам освітніх послуг.
  2. Провести Всеукраїнський моніторинг на науково-медичній основі щодо вивчення особливостей життєдіяльності і самопочуття школярів, вчителів в умовах дистанційного навчання під час карантину на коронавірусну інфекцію весною 2020 року.
  3. Вивчити питання ефективності освітнього процесу, що організовується з використанням технологій дистанційного навчання.
  4. Оприлюднити отримане офіційне медичне заключення і наукові коментарі, що стосуються узагальнених даних, які зібрані будуть в процесі моніторингу шляхом опитування або анкетування учнів, їх батьків і працівників освітніх закладів.

Якщо Вас дійсно ще турбує майбутнє своєї країни, її громадян та дітей – зробіть правильний крок. Це крок до життя! Крок, який дає нам надію і віру в те, що громадяни України зробили правильний вибір в свій час і зроблять його знову, якщо Ви їх почуєте!

Ініціативна група активної громади України

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *