В Енергодарі відкрився сучасний медичний центр…

Днями в Енергодарі запрацював новий медичний центр «Томомед», який надає послуги комп’ютерної томографії та ультразвукової діагностики. У зв’язку з цим ми вирішили поспілкуватися з головним лікарем центру, фахівцем із Запоріжжя, Шмаковою Ельвірою Енверівною і дізнатися про нові методи досліджень і перспективи для пацієнтів і лікарів Енергодара.

Доброго дня, Ельвіра Енверівна. Дуже раді зустрічі, розкажіть, будь ласка, докладніше про відкриття медичного центру.

ЕЕ: Доброго дня, я також дуже рада можливості обговорити плани нашої подальшої роботи. «Томомед» розпочав роботу на території спеціалізованої медико-санітарної частини Енергодара, в будівлі поліклініки. Таке розташування дуже зручне і для лікарів, і для пацієнтів. Це позбавляє від труднощів у транспортуванні хворих, що перебувають у важкому стані, є можливість проводити ургентні обстеження при підготовці до операцій. Комфортне розташування комп’ютерного томографа також забезпечує можливість ранньої діагностики гострих порушень мозкового кровообігу (прим. — інсультів), що дає шанс на своєчасний початок терапії і швидке відновлення пацієнтів. Більше не потрібно практично половину дня витрачати на дорогу до обласного центру і назад, ризикувати здоров’ям пацієнта і втрачати дорогоцінний час для початку лікування.

— Які види обстежень організму будуть доступні на базі Вашого центру?

ЕЕ: Діагностика найрізноманітніших захворювань і патологічних станів буде проводитися за допомогою комп’ютерної томографії та УЗД.

— Які можливості має встановлений в центрі апарат КТ?

ЕЕ: 40-зрізовий комп’ютерний томограф Philips Brilliance — сучасна високотехнологічна діагностична система, що дозволяє вирішити широкий спектр діагностичних завдань. Це дослідження кістково-суглобової системи на предмет пошкоджень опорно-рухового апарату, запальних, дегенеративних процесів, метастатичних уражень; дослідження головного мозку при судинних порушеннях, крововиливах, травмах. Дуже актуальна процедура онкоскринінгу внутрішніх органів грудної, черевної порожнин, малого тазу з метою пошуку новоутворень. Хочеться звернути увагу, що онкопошук виконується з контрастуванням, раніше такі дослідження в Енергодарі ніколи не проводилися. Також доступні КТ-ангіографії — контрастні обстеження судин головного мозку, шиї, легеневих артерій, аорти. Комп’ютерна ангіографія незамінна в діагностиці ТЕЛА — тромбоемболії легеневої артерії. При сечокам’яній хворобі проводиться КТ-урографія, це пошук конкрементів видільної системи (нирок, сечоводів, сечового міхура). Детальну інформацію про можливі зони дослідження і цілі діагностики можна дізнатися на нашому сайті tomomed.com.ua.

Дуже дякуємо за таке докладне пояснення. Комп’ютерна томографія — це ж, якщо я не помиляюся, рентгенологічний метод діагностики?

ЕЕ: Так, але на щастя, ми маємо на озброєнні сучасний апарат КТ і маємо можливість проводити низькодозові дослідження, що дозволяють значно знизити променеве навантаження на пацієнта.

 

— А ще в медцентрі «Томомед» функціонує кабінет УЗД. Які переваги має цей вид діагностики?

ЕЕ: В першу чергу, ультразвукові дослідження неінвазивні, доступні і безпечні. За допомогою ультрасонографії можна проводити обстеження м’яких тканин, суглобів, внутрішніх органів, контролювати перебіг вагітності на будь-якому терміні. Завдяки тому, що встановлений в кабінеті УЗД-апарат оснащений опціями для допплерівського дослідження, ми можемо оцінювати також стан судинного русла, вивчати кровоток по артеріям і венам.

— До речі, крім якісного обладнання, важлива компетенція і грамотність лікарів-діагностів. Хто з фахівців буде залучатися для роботи?

ЕЕ: Ви абсолютно праві, тому в медичному центрі «Томомед» займатися проведенням КТ і УЗ-досліджень будуть лікарі-радіологи з багаторічним стажем роботи і високою кваліфікацією. Діагностика буде здійснюватися лікарями з Енергодара, Запоріжжя та інших міст України. Ми висловлюємо подяку нашим колегам, які приєдналися до роботи в МЦ «Томомед» і будемо спільно використовувати накопичені знання і досвід для забезпечення максимально результативного проведення досліджень. Ми намагаємося бути максимально відкритими, тому інформація про всіх лікарів медичного центру, які беруть участь в роботі центру, опублікована на нашому сайті.

— Як буде працювати центр?

ЕЕ: Запланований графік роботи МЦ «Томомед» — з понеділка по суботу з 7-00 до 19-00.

— Які ще переваги центру?

ЕЕ: Важливим є той факт, що МЦ «Томомед» приєднався до дуже популярного в Запоріжжі сервісу «МедОфіс». Даний сервіс дозволяє ознайомитися з результатами досліджень в особистому кабінеті на сайті або за допомогою ботів в месенджерах — Telegram або Viber. Це актуально і зручно для лікарів і пацієнтів, можна не витрачати час на очікування висновку в центрі, немає необхідності використовувати застарілі CD і DVD-диски, пацієнт може надати доступ до результатів обстеження лікуючому лікарю.

— Дійсно, вкрай корисна опція в наш час. Ельвіра Енверівна, дуже дякуємо Вам за продуктивний діалог, сподіваємося, що завдяки роботі нового медичного центру покращиться виявлення захворювань та якість їх лікування.

ЕЕ: Я також вдячна Вам за цікаві запитання, щиро впевнена, що відкриття МЦ «Томомед» в Енергодарі надасть нові можливості і високий рівень якості діагностичних послуг для населення.

Для довідки. Медичний центр «Томомед» розташований на першому поверсі поліклініки СМСЧ за адресою: м Енергодар, просп. Будівельників, 33. Прийом у центрі здійснюється за попереднім записом. Телефони для запису і консультацій: (068) 307-30-80, (066) 307-30-80, (073) 307-30-80. Сайт медичного центру: https://tomomed.com.ua/.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *