Вміє закохувати в науку та відкривати таланти.

Жана Погоріла в педагогіці 20 років. Історик за фахом, вона з першого дня існування керує Енергодарською малою академією наук учнівської молоді. До ЕМАН був досвід вчителювання, робота заступником директора ліцею і методична робота в Науково-методичному центрі.

А у червні 2012 року в Енергодарі відкрилась мала академія і Жанна Погоріла її очолила.
– Тоді здавалося, що МАН в нашому місті не зможе конкурувати з осередками у великих містах, де є потужна викладацька база, університети та інститути. Але нашій команді учнів вдалося увійти до 10 кращих в області. І чим більше я працюю в ЕМАН, тим більше переповнююсь гордістю за наших дітей, за наших вчителів, які готують наукові роботи на найвищому рівні, вихованці ЕМАН стають кращими не лише в області, але й в Україні. І я дуже тішуся, що своєю працею роблю внесок у розбудову наукового потенціалу Енергодара і країни в цілому.

Відвідування ЕМАН безкоштовне. У профільних гуртках учні поглиблюють знання зі шкільних предметів, а також вивчають ті науки, які не викладають у школі, наприклад, археологію, журналістику, філософію тощо. Жанна Погоріла організовує діяльність 50 педагогів та 500 дітей, які є вихованцями малої академії.

– Ми постійно вивчаємо які освітні послуги потребують сьогоднішні старшокласники і відповідно до цього запиту формуємо мережу гуртків. Будь ласка, відвідуйте гурток, вивчайте улюблений предмет поглиблено з кращими викладачами. Крім того заняття в гуртках допомагають нашим вихованцям успішно здавати ЗНО. Ми за кожного з них вболіваємо. Один з головних напрямків діяльності, якому приділяється особлива увага, це залучення дітей до науково-дослідницької діяльності. І якщо є цікавість до якоїсь науки, то команда педагогів ЕМАН цей паросток цікавості розвине і зміцнить. Ми самі дивуємось, наскільки швидко, і які перетворення відбуваються з дітьми: ще у вересні учні-новачки роблять перші кроки в науку, а вже у лютому під час захисту науково-дослідної роботи, дискутують з науковцями вишів під час захисту результатів своїх досліджень , вони впевнені в собі, яскраві, розумні, конкурентноспроможні,готові до будь-яких викликів. Погодьтесь, це справляє неабияке враження!

Час вимагає від директора позашкільного навчального закладу бути обізнаним у основних напрямках безперервного реформування освіти, орієнтуватись у світових тенденціях у науці. У грудні 2017 року ЕМАН за сприяння управління освіти організувала виставку «Цікавої науки» ЛандауЦентру Харківського національного університету ім. В.Н Каразіна. За рік цей захід стає традиційним і проводиться вже власними силами вихованців та педагогів ЕМАН. Дні науки проводяться в закладах освіти міста, залучають учнівську молодь до дослідницької діяльності та професійної орієнтації. Дні цікавої науки, ініційовані ЕМАН, які проходили в навчальних закладах міста, збирали сотні учнів. Зараз Жанна Погоріла подала проєкт на Громадський бюджет, щоб створити свою базу пересувних локацій, що дасть можливість зробити захід більш цікавим, видовищним та насиченим, адже діти Енергодара цього варті. Сподіваємось, що кількості голосів, які зібрав проєкт, вистачить для виграшу і ця ідея буде втілена у життя.

— У нас в місті багато талановитої та інтелектуально здібної молоді. І ми співпрацюємо з чудовими педагогами, професіоналами своєї справи які вміють закохувати у свій предмет. Але будь-які дослідження потребують матеріальних витрат. А також і юні науковці, потребують не лише морального, а й матеріального заохочення. Мені дуже хотілося б , щоб у Енергодарі існувала програма підтримки всіх талановитих дітей незалежно від віку чи напрямку діяльності, в тому числі за досягнення у науковій сфері за результатами участі в інтелектуальних конкурсах та змаганнях. Я впевнена, що діти і молодь для нашого міста – це головна цінність, тому слід вже зараз подбати про їхнє благополуччя.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *