СЛАБКА ДІАГНОСТИКА-ОСНОВНА ПРОБЛЕМА В МЕДИЦИНІ

Сьогодні знайомимо вас з Інною Вінниченко — сімейним лікарем в міському центрі первинної медико-санітарної допомоги.
Інна народилася і зросла в Енергодарі, освіту отримала в Запорізькому державному медичному університеті, на факультеті педіатрії. Закінчивши університет, як і планувала, прибула на інтернатуру до рідного міста, закінчивши її залишилась тут працювати на посаді лікаря педіатра дільничного. Після реформування в галузі медицини закінчила спеціалізацію сімейного лікаря в 2019 році. З січня 2020 року займає посаду лікаря загальної практики — сімейний лікар в міському центрі первинної медико-санітарної допомоги. В медичній сфері Інна працює 7 років. Навчаючись в університеті, а також працюючи на інтернатурі працювала паралельно в аптеці, цей досвід дав багато знань з боку фармації.

Вибір стати лікарем прийшов в останніх класах школи, улюбленим предметом була біологія. Вступати вирішила одразу до медичного університету та медичного коледжу на бюджетну основу. «Кожен з нас прийняв рішення бути лікарем самостійно і потрібно про це не забувати, ми не тільки лікарі для наших пацієнтів інколи, а й особисті психологи», — говорить Інна.
Лікарка вважає, що в нашому місті основна проблема в медичній сфері це — слабка діагностика. Насправді, в Енергодарі дуже перспективні молоді лікарі, але відсутність адекватного УЗД, КТ, МРТ і т.д. не дають в повному обсязі змогу застосувати свої знання та досвід. На погляд Інни Вінниченко, дослідження мають бути доступні не тільки в платних клініках інших міст, а й в Енергодарі для всього населення. Оскільки дуже часто ситуації бувають екстреними, коли в мінімальний період часу треба приймати рішення, а не чекати 1-2 тижні.

Тож, як вирішити це питання, запитали ми?

«Вирішення завжди є, — наголошує Інна, — але це не тільки в придбанні апаратури, а й у навчанні та підготовці спеціалістів цієї справи, щоб люди змогли з довірою звертатися на обстеження, а найголовніше — щоб це було доступно для громадян. Але, насправді, відповідальність за здоров’я людини, в першу чергу, на самій людині. Отже вчасно звертайтеся до лікарів, щоб ми змогли якнайскоріше допомогти.»