ЗАБОРГОВАНІСТЬ НА КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ ЕНЕРГОДАРА – БЛИЗЬКО 300 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

1 березня, під час чергової наради з керівниками комунальних підприємств, обговорено підсумки роботи за тиждень та проблемні питання у сфері ЖКГ.
Одне з питань, обговорених на нараді, стосувалося закріплення територій загального користування – так званих земель запасу. Закріплення безхазяйних ділянок за підприємствами дозволить забезпечити їх належний благоустрій, а також обґрунтувати витрати на їх утримання. Дане питання доручено опрацювати відділу земельних відносин спільно з управлінням містобудування та архітектури міської ради.
На контролі міської влади — питання ремонту покрівлі гуртожитку №5 на вул. Молодіжній. Наразі сприятлива погода вже дозволяє працівникам керуючої компанії «Місто для людей Енергодар» розпочати роботи з поточного ремонту та усунення причин, що призводять до протікання даху будинку.
Одне з головних питань порядку денного стосувалося стану заборгованості на комунальних підприємствах міста. Керівникам всіх КП було доручено проаналізувати та надати інформацію щодо всіх наявних – колишніх та поточних – боргів, які виникли внаслідок господарської діяльності підприємств. Отже, на сьогоднішній день загальна картина заборгованості на КП наступна.
Найбільший обсяг заборгованості має КП «Підприємство комунальної власності», яке на сьогодні фактично перебуває в стані припинення. Загальний розмір боргу становить 186,5 млн грн, в тому числі, 88,8 млн податкової заборгованості. Решта суми — це заборгованість за виконавчими провадженнями.
Заборгованість діючого КП «Тепловодоканал» на сьогодні сягає 67,2 мільйони гривень. З них перед Запорізькою АЕС – 24 млн, перед ДТЕК Запорізька ТЕС – 13,7 млн, борг за спожиту електроенергію – 11 млн. Крім того, у підприємства — близько 18,8 мільйонів гривень поворотної допомоги, наданої з міського бюджету. Ще 23,7 мільйонів гривень боргу залишив по собі колишній «ВК «Тепло-водоканал».
Директор КП «ТВК» Олександр Кир’яненко повідомив, що з кінця минулого року підприємством погашено частину заборгованості на загальну суму 30 млн грн. Це борг перед «Запоріжжяобленерго», по податках та по заробітній платі.
Як повідомив керівник підприємства, напередодні на підприємстві виконавчою службою на підставі судових рішень було проведено опис службової техніки «ТВК». На сьогодні всі автомобілі та техніка, наявні на підприємстві, арештовані та підлягають реалізації в рахунок погашення багатомільйонної заборгованості.
Для виходу з кризової ситуації міською владою ведуться перемовини з виконавчою службою щодо недопущення арешту рахунків КП «ТВК» та як наслідок – блокування роботи підприємства. Паралельно із Запорізькою АЕС та ДТЕК Запорізька ТЕС опрацьовується механізм поетапного погашення заборгованості шляхом реструктуризації суми боргу.
Вже на наступну сесію міської ради планується винести питання щодо  виділення коштів для часткового погашення заборгованості на комунальних підприємствах.