Поліція застерігає. ТОПові схеми афер…

Кожне третє шахрайство на території Василівського району вчинено за схемою купівлі-продажу товарів через інтернет. Саме ця афера є лідером в топі інших шахрайських сценаріїв.

Згідно статистичних даних період карантину збільшився відсоток шахрайства у сфері купівлі предметів особистого захисту та гігієни через інтернет.

ТОПові схеми афер залишаться незмінними.

На першому місці – купівля-продаж товарів через інтернет, на другому – викрадення коштів з банківських карток, ще є випадках громадяни віддали гроші за «спасіння родича від кримінальної відповідальності».

Всі махінації працюють лише на емоціях жертви. Тільки-но аферист розуміє, що зачепив людину «за живе», починає викладати на стіл головні козирі.

Під виглядом працівників банку шахраї маніпулюють втратою грошей. Людина хвилюється за свої заощадження, зазвичай останні, та надає злодію всю інформацію.

Інтернет-шахрайства будуються на вигідних умовах та терміновому продажу речей. Щоб отримати товар «за червоним цінником», покупець повинен майже у ту ж секунду перерахувати усю суму.

А ось заради порятунку рідної людини громадяни готові віддати будь-які гроші, особливо люди похилого віку. Зазвичай шахраї залишаються на зв’язку з потерпілим весь час, поки не отримають викуп, підливаючи «масло в вогонь», щоб жертва постійно знаходилася у стресовому стані та не могла думати.

Дотримуючись простих правил, Ви попередити будь-яку спробу обманим шляхом заволодіти вашими грошима:

1. Не повідомляйте під час телефонної бесіди номер рахунку, кодове слово, паролі, не переказує зміст текстових повідомлень, що надходять на його мобільний телефон, та не переходьте за вказаним посиланням. Краще за уточненням інформації одразу телефонуйте на гарячу лінію банка, де обслуговуйтеся.

2. Не надсилайте завдаток або повну суму за товар. Здійснюйте покупку у перевірених продавців або сплачуйте гроші після отримання товару.

3. У телефонній розмові з незнайомцем, який вимагає гроші за порятунок родича, не поспішайте виконувати його умови. Попросіть людину, яка представилися співробітником поліції або знайомим, назвати особисті дані затриманого родича. Практично в 100% випадків такою інформацією злочинці не володіють, бо Ваш номер набрали шляхом випадкового набору. Також зателефонуйте своєму родичу та дізнайтеся як у нього справи.

Головне – залишайтеся спокійними та пильними, не піддавайтеся на провокації аферистів. Про будь-який факт чи спробу шахрайства повідомте на лінію «102».