ЗАБОРОНА МАСОВИХ ЗАХОДІВ ТА ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ…

26 березня відбулося чергове засідання оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з виникненням COVID-19.
В Енергодарі продовжує швидко зростати кількість випадків захворювання на коронавірус: за останній тиждень COVID-19 підтверджено у  86 осіб. Паралельно із зростанням рівня захворюваності на коронавірус, збільшується кількість випадків пневмонії, а також госпіталізованих пацієнтів. За 7 днів до стаціонару СМСЧ направлено 33 пацієнти.
Динаміка захворюваності серед дітей також невтішна. У зв’язку із виявленими випадками захворювання на СОVID-19 на сьогодні на карантин закрито 8 груп в ДНЗ.
  Медики відзначають помітне зростання рівня смертності від ускладнень хвороби. З початку 2021 року померло 14 енергодарців, яким було діагностовано COVID. Четверо з них — у березні.
Представники Запорізької АЕС та Запорізької ТЕС доповіли про роботу містоутворюючих підприємств в умовах карантину. На сьогодні хворіють на COVID 20 працівників ЗАЕС. Серед працівників ТЕС осіб з підтвердженим діагнозом немає.
На підприємствах посилено протиепідемічні заходи та контроль за їх дотриманням. З 29 березня заборонено роботу всіх об’єктів соціальної інфраструктури ЗАЕС, в тому числі басейну та спортивно-оздоровчого комплексу.
У місті триває другий етап вакцинації від COVID-19. На сьогодні вже щеплено 100 осіб. Керівників підприємств та організацій міста просять активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу серед персоналу щодо позитивних результатів вакцинації. Насамперед, щеплення дозволить уберегтися від важкого перебігу хвороби та мінімізувати вірогідність ускладнень та летальних випадків.
У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації з 29 березня на території міста запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, визначені для «помаранчевої» зони карантину.
Зокрема, на період карантину до окремого розпорядження, заборонено
— перебування в громадських будинках без захисних масок;
— перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу;
— проведення масових заходів;
— приймання відвідувачів у кінотеатрах з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць;
— перевезення пасажирів громадським транспортом, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння;
— робота розважальних закладів (нічних клубів), закладів громадського харчування з організацією дозвілля;
— робота закладів громадського харчування після 23.00 та до 07.00. В нiчний перiод дозволена адресна доставка замовлень та замовлення на винос;
— діяльність спортивних залів, басейнів.
Крім того, згідно з рішенням штабу, з 29 березня по 10 квітня учні 5-10 класів навчальних закладів міста, а також учні та вихованці позашкільних закладів освіти, шкіл естетичного виховання навчатимуться за дистанційною формою. Учні 1-4 та 11 класів в цей період навчатимуться у звичайному режимі з дотриманням всіх протиепідемічних вимог.
На період карантину художній виставковий зал та бібліотеки будуть зачинені. Всі культурно-масові заходи в МПК «Сучасник» з 29 березня також скасовані.
З 1 квітня буде заборонено роботу суб’єктів господарювання (гуртків, секцій), які орендують приміщення в закладах освіти.