Комп’ютерна томографія в Енергодарі — сучасні можливості

1 квітня в Енергодарі відбувся науково-практичний семінар «Сучасні можливості комп’ютерної томографії», організований медичним центром «Томомед». Семінар зібрав лікарів-рентгенологів та клініцистів з різних міст України, в тому числі спікерів з Києва та Запоріжжя. Доповідачами на семінарі стали провідні спеціалісти з питань променевої діагностики в Україні:

 

  • асистент кафедри променевої діагностики ЗМАПО, лікар-рентгенолог першої кваліфікаційної категорії, член Європейської спілки радіологів, член Європейської спілки магнітного резонансу в медицині Пономаренко Вікторія Вікторівна з м. Запоріжжя;
  • лікар-рентгенолог вищої категорії, асистент кафедри радіології НМУ ім. О. О. Богомольця, член RSNA та ESR, Ph. D Белоус Ігор Валерійович з м. Київ;
  • медичний директор МЦ «Юнімед», член Європейської спілки радіологів Виповська Світлана Миколаївна з м. Запоріжжя.

 

Під час заходу відбулось обговорення доповідей з лікарями-клініцистами міста, зокрема, висвітлювались актуальні питання пріоритету вибору методу діагностики МРТ і КТ у практиці лікаря, переваги використання МСКТ та застосування мультиспіральної комп’ютерної томографії з контрастом і без у діагностиці різних захворювань та патологічних станів. Відвідувачі семінару активно ставили питання спікерам та дискутували з приводу різних аспектів використання методу комп’ютерної томографії, які висвітлювались під час доповідей.

 

Подібні науково-практичні семінари підвищують загальну обізнаність лікарів-клініцистів у практичних питаннях променевої діагностики. І звісно ж, завдяки цьому пацієнти нашого міста матимуть доступ до якісних послуг променевої діагностики на високому європейському рівні, що сприятиме підвищенню якості життя мешканців міста. В період пандемії саме комп’ютерна томографія органів дихання дозволяє розпізнати та встановити рівень ураження легень при захворюванні на COVID-19 та призначити своєчасне дієве лікування.

 

На жаль, у зв’язку з необхідністю дотримання чинних карантинних обмежень, кількість учасників семінару була обмежена та не всі охочі лікарі змогли взяти участь у заході. Саме тому, наступного після семінару дня, для учасників семінару та інших медичних працівників міста в МЦ «Томомед» був проведений день відкритих дверей. Адже найважливіше в роботі медичного працівника – це практичне використання знань, і у лікарів Енергодару була можливість ознайомитись і долучитись до процедури діагностики з використанням томографу PHILIPS BRILLIANCE 40. Під час дня відкритих дверей лікарі також мали можливість поставити питання стосовно діагностики рентгенологам центру і поспілкуватись з його медичним директором Ельвірою Шмаковою.

 

Серед партнерів заходу слід відзначити представників сервісу MedOffice та експертів в галузі медичної візуалізації з медичного центру «Юнімед». Сервіс MedOffice вперше в Україні надав можливість лікарям та пацієнтам отримувати результати досліджень та архіви зі знімками в режимі онлайн та забезпечив їх зберігання в електронному вигляді протягом 5 років з моменту дослідження.

 

Про медичний центр «Томомед»

 

МЦ «Томомед» розпочав роботу у м. Енергодар восени минулого року, що дало можливість жителям міста отримувати якісні послуги комп’ютерної томографії – адже раніше такі послуги можна було отримати лише в Запоріжжі. Медичний центр оснащений сучасною діагностичною апаратурою високої чутливості. КТ-діагностика внутрішніх порожнин та органів виконується на потужному спіральному комп’ютерному томографі PHILIPS BRILLIANCE 40.

 

Цей 40-зрізовий томограф дозволяє проводити дослідження з високою інформативністю, як з контрастним підсиленням, так і без. Апарат КТ оснащений удосконаленою рентгенівською трубкою MRC-800, яка підвищує щільність дискретизації – внаслідок чого досягається висока просторова роздільність зображень. За один оберт рентгенівської трубки томограф здійснює одночасно 40 зрізів, що дозволяє збільшити швидкість проведення дослідження та значно знизити променеве навантаження на організм пацієнта. До речі, в Запорізької області комп’ютерні томографи з більшою кількістю зрізів на сьогодні встановлені лише у Запорізькій обласній клінічній лікарні та Запорізькому регіональному протипухлинному центрі.

 

Також в медичному центрі «Томомед» проводяться ультразвукові дослідження з використанням апарату УЗД експертного класу GE Logiq P6 Premium, який оснащений цифровим формувачем ультразвукової хвилі. Він поєднує високу швидкість роботи і розширену функціональність, завдяки чому дозволяє виконувати дослідження широкого профілю.

 

Після відкриття медичний центр «Томомед» на постійній основі організовує курси підвищення кваліфікації для лікарів-рентгенологів і спеціалістів з ультразвукової діагностики. Крім спеціалістів з Енергодару, в центрі ведуть прийом і описують результати досліджень досвідченні фахівці з Запоріжжя, Харкова та Одеси. Центр має зручне розташування для прийому лежачих пацієнтів, в тому числі в важкому стані, що дозволяє проводити ургентні дослідження і підготовку до операцій.

 

Колектив центру «Томомед» сподівається, що організація та проведення наукових семінарів у м. Енергодар стане регулярним, що дозволить вивести променеву та ультразвукову діагностику в нашому місті на значно новий рівень. Жителі міста енергетиків мають бути забезпечені якісними медичними та діагностичними послугами для своєчасного виявлення і лікування навіть самих складних або рідкісних випадків!

 

Більш детальну інформацію щодо діагностичних послуг та фахівців МЦ «Томомед» можна дізнатись за посиланням: tomomed.com.ua