З 9 КВІТНЯ В ЕНЕРГОДАРІ ВВЕДЕНО «ЧЕРВОНИЙ» РІВЕНЬ ЕПІДЕМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

З 9 квітня на території Запорізької області буде встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусу. Відповідне рішення на позачерговому засіданні 7 квітня схвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Питання щодо запровадження додаткових протиепідемічних заходів було сьогодні обговорено на позачерговому онлайн-засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС.
Карантинні обмеження не оминули і Енергодар. Згідно з рішенням міського оперативного штабу з протидії COVID-19, з 9 квітня на території міста будуть встановлені протиепідемічні заходи, які відповідають «червоній» зоні. Слід зазначити, що дані обмеження діятимуть як мінімум один тиждень. Вже наступного тижня Державна комісія розгляне питання щодо оновлення зон епідеміологічної безпеки та в залежності від рівня захворюваності визначиться з їх розподілом.
Отже, з 00.00 9 квітня в Енергодарі заборонено:
— роботу закладів громадського харчування (дозволено виключно адресну доставку замовлень та замовлень на винос);
— роботу розважальних закладів  (кінотеатрів, театрів, ТРЦ тощо);
— приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім тих, не менше 60% відсотків площі яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин;
— приймання відвідувачів закладами культури і проведення культурних масових заходів;
— робота спортзалів, басейнів, фітнес-центрів;
— проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім офіційних спортивних заходів та заходів з оцінювання якості освіти;
— діяльність ринків, крім продовольчих;
— проведення закладами охорони здоров’я планових госпіталізацій, за винятком окремих випадків, передбачених законодавством;
— перебування в громадських будинках, громадському транспорті, на зупинках, на територіях закладів охорони здоров’я та освіти без вдягнутих захисних масок.
Дозволено на цей період:
— провадження діяльності з надання фінансових послуг; діяльність фінансових установ, інкасації, поштового зв’язку, медичної та ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), технічного обслуговування та ремонту транспорту, ремонту комп’ютерів, побутових виробів, перукарень та салонів краси за попереднім записом.
— виконання робіт із збирання і заготівлі відходів;
— надання телекомунікаційних послуг.
  Крім того, згідно з рішенням штабу, з 9 квітня учні 5-11 класів навчальних закладів міста, вихованці позашкільних закладів освіти, художньої та музичної шкіл навчатимуться за дистанційною формою.
Вихованці дитсадків та учні 1-4 класів в цей період навчатимуться у звичайному режимі з дотриманням всіх протиепідемічних обмежень.
Художній виставковий зал та читальні зали бібліотек також будуть зачинені. Всі культурно-масові заходи в МПК «Сучасник» скасовані.
   Також заборонено роботу гуртків та секцій, які орендують приміщення у закладах освіти та культури.
  Ознайомитися з повним переліком обмежень можна тут.