Галущенко: ми хочемо почати рухатися в напрямку корпоратизації уже з літа

«Енергоатом» розробив законопроект про корпортатизацію

Якщо Верховна Рада до літа ухвалить законопроект про корпоратизацію «Енергоатома», компанія зможе почати рухатися цим шляхом.

Про це у інтерв’ю «БізнесЦензору» сказав Віцепрезидент ДП НАЕК «Энергоатом» Герман Галущенко.

«Якщо ми хочемо будувати блоки або швидко корпоратизуватися — простіше бути під Кабміном. З точки зору ефективності, швидкості — це дуже важливо. Що стосується корпоратизації, там є маса питань з точки зору власності, режиму майна. Вони все можна вирішити. Питання просто в тому, що тут ніхто цим не займався. Це була свідома позиція з розумінням того, що так простіше приймати рішення», — сказав Галущенко.

При цьому, на його думку, ця політика є збитковою з точки зору залучення зовнішніх коштів.

«Зрозуміло, що ніхто не буде давати гроші компанії, яка закрита і непрозора. Ми — за корпоратизацію. Але ми хочемо зробити це правильно. Ми вже підготували законопроект про корпоратизацію. В принципі це не швидкий процес. Але ми плануємо, щоб хоча б до літа Верховна Рада прийме його в першому читанні. А в ідеалі — в цілому, щоб ми могли почати рухатися цим шляхом», — додав Галущенко.

Нагадаємо, Уряд за дорученням Президента України перебрав управління над «Енергоатомом», «Укргідроенерго», Нижньодністровською ГЕС та трьома теплоелектроцентралями. А «Укренерго», «Магістральні газопроводи України» та ДП «Оператор ринку» мають перейти до Міністерства енергетики.

Источник: ua-energy.org