Жертвою шахраїв стала 84-річіна мешканка міста Енергодар

04.05.2021, жертвою шахраїв стала 84-річіна мешканка міста Енергодар. О 16 годині вона звернулась за допомогою до правоохоронців. Пенсіонерка повідомила, що о 10:10 годині на мобільний телефон отримала дзвінок від невідомого чоловіка, який заявив, що її син потрапив у ДТП та йому потрібні гроші. Через 10 хвилин до квартири заявниці прийшов чоловік, якому вона передала гроші в сумі 20 тисяч гривень та 1600 доларів США. Пізніше зателефонувавши сину дізналася, що з ним всі гаразд.

За даним фактом слідчими відкрито кримінальне провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Наразі проводяться невідкладні оперативно-пошукові заходи щодо встановлення осіб, причетних до скоєння злочину.

Працівники поліції знову звертаються до громадян з проханням не довіряти інформації, отриманої телефоном від невідомих людей, ким би вони не називались.

Так, якщо вам телефонують з банку та запитують термін дії картки, тризначний номер на звороті картки, паролі, коди банків, керують в телефонній розмові вашими діями (направляють до терміналу чи банкомату),  лякають що ваша картка заблокована, а злочинці зламали рахунок, просять перейти за посиланням та зазначити всі персональні дані та реквізити платіжної картки – не погоджуйтесь. Будьте пильними! Звертайтеся за консультацією на офіційний номер телефону банку, зазначений на картці, а також до інших установ, де можна перевірити отриману інформацію. Всі питання стосовно ваших грошей вирішуйте виключно у фінансовій установі.

Якщо вам надійшов дзвінок з повідомленням «ваш родич у біді», негайно телефонуйте родичу або тим особам, які можуть бути поруч з ним. Не довіряйте невідомим людям та не впускайте їх до своєї квартири. По телефону «102» також можна перевірити інформацію про знаходження громадян у відділенні поліції та скоєння ДТП.

Правоохоронці наголошують, якщо невідомі під різними приводами просять вас перерахувати чи віддати гроші – не гайте часу,  звертайтеся до найближчого відділу поліції або за телефоном «102». Своєчасне звернення до поліції значно прискорюють реагування на вчинені злочини, а також їх розкриття та затримання правопорушників.