З 7 травня в Полтавській та Запорізькій областях скасовується червоний рівень епідемічної небезпеки

00 год. 00 хв. 7 травня на території Полтавської та Запорізької областей скасовується червоний рівень епідемічної небезпеки. Таке рішення прийняте на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 6 травня.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я – головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, в областях спостерігається стійке покращення епідемічної ситуації і показники дозволяють перевести регіони з червоного в жовтий рівень епідемічної небезпеки. 

«Завантаженість ліжок з киснем менша за цільовий показник і складає в Запорізькій області 48%, в Полтавській 43%. Рівень госпіталізації: 40 осіб на 100 тисяч населення в Запорізькій області, 45 осіб на 100 тисяч населення в Полтавській області. Також позитивна динаміка і коефіцієнту виявлення випадків інфікування», — зазначив Віктор Ляшко.

Він також додав, що рівень захворюваності на грип та ГРВІ у Запорізькій області менший за встановлений епідпоріг на 17%, а в Полтавській — на 36%.

Таким чином за результатами заслуханих доповідей та з урахуванням обговорення Комісією ТЕБ та НС вирішено скасувати з 00 год. 00 хв. 7 травня 2021 р. червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 у в Полтавській та Запорізькій областях.

Головам ОДА доручено забезпечити дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів. Також забезпечити щоденну оцінку епідемічної ситуації в регіоні, зокрема, на рівні об’єднаних територіальних громад, та за необхідності запровадити додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, направлені на стримування поширення COVID-19.

Джерело: www.kmu.gov.ua