В ЕНЕРГОДАРІ СТВОРЕНО МОБІЛЬНУ ГРУПУ З ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ «ПОЛІНА»

З 6 травня в Енергодарі запрацювала мобільна група поліцейського підрозділу «Поліна». «Поліна» — це абревіатура, що означає «поліція проти насильства». Так називається поліцейська група реагування на виклики громадян щодо випадків домашнього насильства.

В Україні пілотні групи проєкту «Поліна» діють з 2017 року. У 2019 році влада України підписала Стамбульську конвенцію, відповідно до якої набули чинності зміни у законодавстві щодо домашнього та сексуального насильства. Згідно з нововведеннями, домашнє насильство карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, арештом на строк до 6 місяців, обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі на строк до 2 років.

Подібні групи вже успішно діють у Мелітополі, Бердянську, Запоріжжі тощо.  На жаль, і в Енергодарі випадки домашнього насильства не є рідкістю: тільки за перший квартал поточного року зафіксовано 43 таких звернення.

До основного складу енергодарської мобільної групи реагування входять 12 дільничних інспекторів та працівників сектору реагування патрульної поліції. Працюватимуть правоохоронці переважно з п’ятниці по неділю – саме в ці дні фіксується найбільше випадків домашнього насильства. Офіс групи розміщено на базі будівлі блокпосту — при головному в’їзді до міста.

Повідомити про випадки домашнього насильства енергодарці можуть за телефонним номером 102. Згідно з порядком дій, оператор поліції кваліфікує вид правопорушення. Виклики, що стосуються домашнього насильства, надходять безпосередньо на планшет поліцейського мобільної групи. На місце події виїжджає екіпаж мобільної групи, який складає протокол, виносить тимчасовий заборонний припис, складає оцінку ризиків за затвердженою формою. Повідомлення про факт вчинення домашнього насильства направляється до відділу у справах сім’ї та молоді міської ради.