Уродженка Енергодара Наталія Бабенко виконала головну роль у спортивній драмі «Пульс»

22 липня виходить у прокат українська стрічка «Пульс» — спортивна драма, заснована на реальних подіях.

Оксана Ботурчук з Нікополя змалечку мала велику мрію – участь в Олімпійських іграх. Її спортивна кар’єра тільки-но починалася, коли все перекреслила автокатастрофа, в якій Оксана майже повністю втратила зір. В одну мить доля ламає вщент усі плани, але дівчина довела всьому світу: на шляху до мети немає перепон. Сьогодні Оксана Ботурчук живе в Дніпрі, вона заслужений майстер спорту України, параолімпійська чемпіонка 2008 року, п’ятиразовий срібний та бронзовий призер ігор 2012 та 2016 років.

Саме її історія покладена в основу фільму «Пульс».

Для енергодарців цікаво буде знати, що головну роль у фільмі зіграла наша землячка. Наталія Бабенко народилася та навчалася в Енергодарі. Як і її героїня, Наталія з дитинства мала велику мрію. Займалася художньою гімнастикою, навчалася в музичній школі, а вже з 7-го класу чітко знала, що вступатиме до театрального інституту. Після 9 класу Наталія Бабенко переїхала до Києва, навчалася у коледжі, а потім вступила до КНУТКіТ ім. Карпенко-Карого.

На роль Оксани Ботурчук пробувалися не менше 50 акторок, але затвердили саме Наталію Бабенко, і майже одразу ж. Початку знімального процесу передувало знайомство акторки з параолімпійською чемпіонкою, а також піврічна фізична підготовка Наталії, адже у фільмі чимало бігових сцен, які дівчина відпрацьовувала сама.

Фільм «Пульс» мав вийти на екрани ще навесні минулого року, але прем’єру кілька разів переносили через карантин.

Кінофестивальна міжнародна прем’єра відбулася 29 січня 2021 року на американському кінофестивалі Flathead Lake International Cinemafest. Там український фільм здобув дві перемоги. Минулого тижня відбувся перший фестивальний показ «Пульсу» для українського глядача. Прем’єра пройшла в рамках 50-го міжнародного фестивалю «Молодість» – стрічка увійшла до позаконкурсної програми українських прем’єр.

І поки глядачі чекають на фільм у кінотеатрах, ми зв’язалися з виконавицею головної ролі та поспілкувалися з нею про роботу над цим та іншими проектами.

– Наталіє, в одному з інтерв’ю ви зізнавались, що одразу зрозуміли: цю роль маєте зіграти саме ви. Чому? Чим історія Оксани Ботурчук близька вам?

– Це відчуття виникло на інтуїтивному рівні. Коли ти розумієш, що в тебе є всі шанси зіграти цю роль і саме так склалося. Ми обидві з маленького міста, обидві цілеспрямовані та віддані своїй улюбленій справі. Ми сильні духом та віримо в те, що робимо!

Ваша героїня пройшла складний шлях до своєї мрії. Яким був ваш шлях до мети?

– Як і кожній людині, мені не все давалося легко. Я поїхала до Києва після 9-го класу. В Карпенко-Карого вступила з другого разу. Я не впала духом, а навпаки, мені це дало поштовх рухатись вперед і не зупинятися перед досягненням мети. Бо я розуміла, що мені ніхто не допоможе в моїй сфері діяльності, і якщо я хочу чогось досягнути, то повинна працювати та робити все від себе залежне, для своєї творчої долі!

 На момент початку роботи над «Пульсом» ви вже мали досвід у кінематографі, але це перша роль такого плану. Наскільки складно вона далась вам фізично та емоційно?

– Так, в мене були ролі. Але серіальне виробництво відрізняється від роботи в кіно. Вони ніби схожі, але багато відмінностей!

Це було дуже хвилююче, адже на тобі велика відповідальність, але цей фільм залишив великий слід в моєму серці! Безумовно, коли весь день були бігові сцени – це було нелегко, навіть професійні спортсмени, які бігали з нами, не витримували таких навантажень. Та це був дуже цікавий досвід та яскраві спогади! Щодо емоційної складової, ти разом зі своєю героїнею проживаєш весь цей шлях, а це вже невід’ємна частина моєї професії!

 Початок роботи над картиною співпав з закінченням університету. Складно було поєднувати навчання, підготовку до зйомок та самі зйомки?

– Ні, не складно, тому що одне одному не заважало. Складніше було працювати під час зйомок «Пульсу» паралельно ще в декількох проектах. Інколи не спала по 2 доби, але це теж частина акторської професії. Я знала, чим хочу займатись і на які поступки готова йти.

 Через карантин «Пульс» виходить у прокат із запізненням майже на півтора року. Що ви відчуваєте зараз, коли до всеукраїнської прем’єри лишається трошки більше місяця?

– Звичайно в мене є хвилювання, але більше сподівання, що все ж таки фільм побачить якомога більше українців! Тому що «Пульс» дуже мотивуючий фільм, про кожного з нас! Про силу духу, про віру в себе, про подолання перешкод на шляху до своєї мети! Про любов до справи, якою ти займаєшся! Про мрії, які обов’язково здійснюються, якщо докладати зусиль та багато праці!

Кому б ви радили подивитися цей фільм і чому?

– Я вважаю, що це дивовижна історія, яка не залишить нікого байдужим! Тому я раджу дивитись цей фільм всім українцям! Щоб вони зрозуміли, що немає нічого неможливого і все залежить тільки від нас! Від нашої наполегливості, цілеспрямованості та максимальної віддачі справі, якою ти займаєшся!

Стрічка в цілому і ваша акторська гра зокрема отримали високу оцінку. Це неабияка відповідальність – і надалі тримати цю високу планку. Вам це вдається?

– Я вважаю, що завжди є куди рости та розвиватись! Все ще попереду. Головне, не зупинятись та рухатись далі!

Над чим працюєте зараз?

– Над новими історіями! «Кріпосна-3», «БожеВільні», «Найкращі вихідні», а про інші – дізнаєтесь згодом!

Історії успіху надихають. Що б ви побажали чи порадили дівчатам та хлопцям з таких невеличких містечок, як Енергодар та Нікополь, які тільки починають свій шлях до мрії?

– Побажаю кожній людині обирати професію, яка до душі, слухати своє серце та любити справу, якою займаєтеся! Тоді буде натхнення та бажання робити неможливе!