З 1 ВЕРЕСНЯ ВСІ КЛАСИ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ МІСТА ПОВНІСТЮ ПЕРЕХОДЯТЬ НА УКРАЇНСЬКУ МОВУ НАВЧАННЯ

9 червня у виконавчому комітеті відбулася чергова робоча нарада з питань роботи закладів освіти та культури міста.

  Сьогодні до дитячих садків вийшли 1100 дітей. Закритих на карантин груп в ДНЗ немає. На COVID-19 хворіють 2 вихованця ДНЗ.
  70 освітян вакциновано від коронавірусу. Крім того, щеплено 30 осіб, які задіяні в роботі ЗНО.
  Кампанія ЗНО-2021 проходить злагоджено, без порушень та надзвичайних ситуацій. 10 червня на базі ЕНВК №5 відбудеться тестування з біології, 15 червня на базі ЕНВК №1 та №5 – ЗНО з географії.
 Триває прийом документів дітей до перших класів. На сьогодні вже зареєстровано 482 майбутніх першокласника. Начальниця управління освіти Світлана Букреєва відзначила, що наповнюваність класів у школах міста є найвищою в області – в середньому 27-30 учнів на кожен клас.
 Відповідно до Закону України «Про освіту», з 1 вересня всі класи загальноосвітніх навчальних закладів міста, в тому числі багатопрофільного ліцею, повністю переходять на українську мову навчання. Щодо дитсадків, виховний процес в них також організований на державній мові.
 З 7 червня для учнів шкіл розпочалися літні канікули. Для організації корисного та цікавого дитячого дозвілля продовжують працювати позашкільні заклади освіти. Центром туризму, краєзнавства та спорту проводяться численні спортивні заходи та історико-краєзнавча робота, організовуються одноденні та багатоденні походи по Запорізькій області. Всього до занять залучені 293 вихованця. Також на базі ЦТКС працює еко-школа, де займаються 150 дітей.
  Клубом юних моряків «Екватор» заплановано проведення навчально-тренувальних зборів із залученням 140 вихованців.
З початку тижня на базі ЕНВК «ЗНЗ-ДНЗ» №6 розпочав роботу пришкільний табір відпочинку «Усмішка». Зараз його відвідують 166 дітей працівників Запорізької АЕС. Перша зміна триватиме до 6 липня.
 Світлана Букреєва повідомила, що після тривалих дощів у закладах освіти було виявлено чимало випадків протікання покрівель. Найбільше постраждали приміщення ДНЗ №12, інші дитсадки також потребують капремонтів. За результатами проведених обстежень будуть складені акти та визначено подальші кроки для усунення дефектів.
У рамках державної субвенції Енергодар отримав оснащення для 9 навчальних природничо-математичних кабінетів. Такі кабінети буде облаштовано у ЕНВК №1, №5 та гімназії «Гармонія». На сьогодні вже встановлено 3 кабінети географії та математики.
Очікується поставка 25 ноутбуків для організації дистанційного навчання у навчальних закладах, які буде придбано за рахунок освітньої субвенції.
Управлінням освіти подано запит на отримання субвенції для облаштування спортивних майданчиків у всіх 10 загальноосвітніх закладах міста. По 6-ти з них вже отримано погодження. Фінансування  здійснюватиметься з державного, обласного та місцевого бюджетів.

One thought on “З 1 ВЕРЕСНЯ ВСІ КЛАСИ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ МІСТА ПОВНІСТЮ ПЕРЕХОДЯТЬ НА УКРАЇНСЬКУ МОВУ НАВЧАННЯ

  • 14.06.2021 в 12:38
    Permalink

    Ура!
    Шаг за шагом в прекрасное будущее!
    Сколько новостей прекрасных, то дорогу вновь открыли на Ивановку через канал, которого нет и сколько лет там не проехать было. Теперь полностью перешли на реконструированный госдепом язык (в Киеве с 90-х работает департамент целый, по изменению слов). Ну ждем еще новостей про хороших! Очень рад за соотечественников, счастье льется рекой родниковой))

Обсуждение закрыто.