АНДРІЙ СОКОЛОВ ПОНОВЛЕН НА ПОСАДІ…

15 червня о 10.00 у КНП «СМСЧ» мала відбутися чергова зустріч пацієнтів відділення екстракорпоральної медицини (гемодіалізу) з директором медзакладу Андрієм Бредихіним та міською владою. Такої домовленості було досягнуто напередодні, 14 червня. У понеділок пацієнти відділення прийшли до кабінету керівника СМСЧ та оголосили безстроковий страйк. Серед головних вимог — поновлення на посаді завідувача відділення гемодіалізу Андрія Соколова, забезпечення необхідними для лікування засобами та медикаментами, а також оригінальними комплектуючими для надання якісних медичних послуг.
14 червня перший заступник міського голови Іван Самойдюк зустрівся з пацієнтами на території СМСЧ. В присутності та за згодою Андрія Бредихіна він закликав перенести зустріч на наступний день та провести її у форматі відкритого діалогу між керівництвом медзакладу та представниками влади.
У вівторок до будівлі адмінкорпусу СМСЧ завітали в.о. міського голови Іван Самойдюк, депутати міської ради, пацієнти та працівники гемодіалізного відділення, громадськість та ЗМІ. Однак Андрій Бредихін на заплановану зустріч так і не з’явився. Як стало відомо пізніше, самопочуття директора СМСЧ раптово погіршилося, у зв’язку з чим він оформив лікарняний та був госпіталізований до неврологічного відділення медико-санітарної частини.
Одразу після цього Іван Самойдюк ініціював проведення робочої наради для призначення тимчасово виконуючого обов’язки керівника СМСЧ, на яку було запрошено завідувачів відділень. Однак проведення наради не допустили юристи СМСЧ, а заступник директора медзакладу Святослав Струс повідомив, що обов’язки керівника СМСЧ вже покладено на нього наказом директора.
Обурені пацієнти та лікарі, представники міської влади, депутати та громадськість практично цілий день провели в стінах СМСЧ, намагаючись захистити головний медичний заклад міста та відстояти право енергодарців на отримання якісних медичних послуг. На місце подій були викликані правоохоронці.
У свою чергу, міська влада повністю готова до співпраці з керівництвом мед закладу, аби тільки пацієнти не постраждали та вчасно змогли отримати якісну послугу. Обов’язковою вимогою було поновлення на посаді звільненого завідувача Андрія Соколова. Втім, діалогу з керівництвом СМСЧ на той момент знайти не вдалося. В.о. директора так і не вийшов до пацієнтів та представників влади.
Вже зранку наступного дня, 16 червня, пацієнти відділення, які з 08.00 мали отримати процедуру гемодіалізу, відмовились йти на неї, та подали заяву на ім’я керівника лікарні з вимогою проводити процедури на оригінальних витратних матеріалах, а також повернути весь звільнений персонал відділення у повному складі.
Енергодарці звернулися до керівництва області з проханням терміново відреагувати на ситуацію, що склалася у відділенні гемодіалізу.Опівдні до СМСЧ прибув директор Департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА Олексій Кулинич.
Після перемовин, проведених за участю представників влади та керівництва СМСЧ, Олексій Кулинич повідомив, що з завтрашнього дня, 17 червня, Андрій Соколов повертається до виконання своїх обов’язків на посаді завідувача гемодіалізного відділення. Такої домовленості досягнуто спільно з керівництвом медико-санітарної частини, представниками міської влади та депутатського корпусу на підставі заяви Андрія Соколова.
«Є критерії, які потрібно виконати, вони стосуються кваліфікації та інших позицій, але це все можливо зробити, — наголосив Олексій Валерійович. – Тому все продовжується в тому виді, як і було: пацієнти отримують медичну допомогу, медичні працівники її надають. Місцева влада і керівництво лікарні забезпечують на території надання цього виду медичної допомоги».
Що стосується медичних сестер відділення, наказ про їх звільнення підписано не було, тому всі вони також зможуть приступити до роботи.
Жителі міста запитали, чи стане можливо налагодити контроль за використанням коштів міського та державного бюджету, які направляються на потреби СМСЧ. Іван Самойдюк відповів, що всі кошти СМСЧ будуть відслідковуватись та контролюватись громадою міста та депутатським корпусом.
Пацієнти відділення порушили питання щодо використання під час проходження процедури діалізаторів неоригінального виробника, які негативно впливають на самопочуття хворих. На адресу керівника СМСЧ було направлено 30 заяв від пацієнтів, стан яких погіршився після проходження діалізу. Святослав Струс на це відповів, що всі заяви будуть розглянуті, проведено перевірку аналізів пацієнтів та винесено відповідний висновок спеціаліста-нефролога.
Олексій Кулинич доручив керівництву лікарні направити до Департаменту відповідні документи щодо наявного обладнання, закуплених витратних матеріалів та надати висновки щодо їх відповідності при застосуванні на апаратах Фрезеніус.
Голова Департаменту запевнив, що керівництву медзакладу поставлено завдання вирішити питання щодо забезпечення відділення лікарями-нефрологами. За попередніми даними, лікарі, які працювали до цього, вже погодилися повернутися до відділення та приступити до роботи.
Також Олексій Кулинич зауважив, що розпорядженням голови ОДА найближчим часом призначено проведення в Енергодарі комплексної перевірки всіх виконавчих органів та міських служб, в тому числі,  діяльності КНП «СМСЧ».
На завершення зустрічі Іван Самойдюк зазначив, що, у відповідності до законодавства, новий директор СМСЧ буде призначатися на основі конкурсного відбору.