Отруєння грибами небезпечне для життя!

Отруєння дикорослими грибами з року в рік залишається однією з найпоширеніших причин немікробних харчових отруєнь. Отруєння грибами протікають набагато важче інших харчових отруєнь.Так,у Запорізький області з 2021року кількість постраждалих осіб – 6, з яких 3 дітей.

Основні симптоми гострого отруєння грибами: нудота, блювота, біль в животі, головний біль, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, а також різні галюцинації, безпричинний сміх та зміна поведінки. Якщо після споживання грибів у когось з’явилися симптоми отруєння, то усім, хто брав участь у трапезі, необхідно терміново звернутися до лікаря або негайно викликайте «Швидку». Ніякого самолікування! Бо чим більше зволікаєте, тим більше токсинів потрапить у кров і тим важчим буде перебіг отруєння.

Основні поради. Щоб не отруїтися дикорослими грибами необхідно відмовитися від споживання дикорослих грибів, як від продукту взагалі, а споживати штучно вирощені.

Не купувати гриби на стихійних ринках, на узбіччях доріг. Пам’ятайте, що наявність навіть одного маленького отруйного гриба серед їстівних може викликати тяжке отруєння.

Бережіть своє здоров’я та життя  рідних і близьких Вам людей!

Завідувач відділення організації

санітарно-гігієнічних досліджень

ВП «Енергодарський міжміськрайонний відділ

ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ»           Катерина САПОЖНІКОВА