Енергоатом та міста-супутники українських атомних станцій підписали меморандум про співпрацю

20 липня 2021 року, ДП «НАЕК «Енергоатом» та міста-супутники українських атомних електростанцій – Енергодар, Вараш, Нетішин, Южноукраїнськ – підписали меморандум про співпрацю.

Від Енергоатома підпис під документом поставив тимчасовий виконувач обов’язків президента Петро Котін, з боку міст-супутників – міські голови: Енергодара – Дмитро Орлов, Вараша – Олександр Мензул, Нетішина – Олександр Супрунюк та Южноукраїнська – Валерій Онуфрієнко.

На заході також були присутні керівники чотирьох атомних електростанцій: т. в. о. гендиректора Запорізької АЕС Дмитро Вербицький, т. в. о. гендиректора Южно-Української АЕС Ігор Полович, генеральні директори Рівненської АЕС Павло Павлишин і Хмельницької – Андрій Козюра.

«Нам вкрай важливо посилити співпрацю, щоб усунути проблеми комунікації та скоординувати роботу щодо вирішення нагальних питань соціально-економічного розвитку міст-супутників і підприємств атомної енергетики», – сказав керівник Енергоатома Петро Котін.

За його словами, багаторічна успішна робота Енергоатома дала змогу створити в містах-супутниках атомних електростанцій, де проживає понад 200 тисяч громадян України, значно кращі умови життя та загалом досягти вищих показників економічного розвитку і соціального забезпечення, ніж у багатьох інших вітчизняних містах. Середньомісячна зарплата атомників вдвічі, а то й утричі перевищує середню заробітну платню по Україні. Тому значно нижчими є тут і міграція робочої сили та показники безробіття.

Комплексний підхід до вирішення гострих питань міст-супутників є однією зі складових соціальної політики Енергоатома. «На утримання й експлуатацію об’єктів житлово-комунального і соціально-культурного призначення протягом трьох останніх років Компанія витратила майже 900 млн гривень», – зазначив очільник НАЕК.

Своєю чергою міські голови та керівники атомних станцій окреслили низку проблем, розв’язання яких потребує втручання з боку НАЕК:

  • повернення 30-відсоткової пільги на оплату за електроенергію для громадян, які проживають у 30-кілометровій зоні українських атомних станцій (йдеться про мешканців не лише міст-супутників, але й численних сіл, куди через близькість до АЕС не підведено газ);
  • борги перед комунальними підприємствами й атомними станціями, що накопичувалися роками;
  • покращення фінансування місцевих лікарень та медико-санітарних частин (зокрема, наразі всі міста потребують сучасних мамографів тощо);
  • розвиток інфраструктурних і соціально значущих проєктів на рівні місцевих громад.

У рамках підписаного меморандуму буде створено Координаційну раду, до складу якої увійдуть представники Енергоатома, атомних станцій та органів місцевого самоврядування міст-супутників АЕС. Вона опікуватиметься вирішенням нагальних питань:

  • ефективної співпраці з органами державної влади для спільного захисту інтересів міст-супутників та атомних станцій;
  • спільної підготовки й реалізації програм і проєктів соціально-економічного розвитку міст-супутників та їхньої синхронізації на державному, обласному й місцевому рівнях;
  • вирішення інших проблем, передусім у галузі житлово-комунального господарства;
  • проведення роз‘яснювальної роботи стосовно інвестиційних проєктів і програм розвитку НАЕК «Енергоатом».

«Співпраця в рамках Координаційної ради суттєво поліпшить взаємодію між міською владою та Енергоатомом для розвитку соціальних, економічних, культурних і спортивних програм, спрямованих на поліпшення якості життя в містах-супутниках атомних станцій», – резюмував Петро Котін.

Джерело: energoatom.com.ua