Шановні енергодарці, хочу проінформувати вас про результати позачергової сесії міської ради, яка відбулася 16 липня.

У першу чергу зазначу, що засідання пройшло у спокійній атмосфері, депутатський корпус злагоджено відпрацював сесійний день. І я хочу подякувати всім колегам за плідну роботу та продуктивний, конструктивний діалог!

На позачерговій 10-й сесії міська рада розглянула близько 40 питань стосовно змін до міських програм, підтримки внутрішньо переміщених осіб, організації освітнього процесу в умовах реформи, а також коригувань бюджету.
Хочу зупинитися не декількох ухвалених рішеннях.

Перше стосувалося розширення дії міської програми соціальної допомоги. У травні я зверталася з усним проханням розглянути можливість фінансувати з бюджету відвідування плавального басейну особами з інвалідністю незалежно від їхнього віку. Напередодні засідання міської ради мною було подано відповідне депутатське звернення. Як і було обіцяно, управління праці та соціального захисту підготувало необхідний проект. Я вдячна депутатам всіх фракцій, які проголосували за це рішення. Тепер усі енергодарці з інвалідністю зможуть безкоштовно користуватися послугами басейну.

Також мною було подано пропозицію включити до порядку денного питання про виділення додаткових коштів для депутатського фонду невідкладної матеріальної допомоги.

На цій сторінці я вже інформувала вас про використання цих коштів та необхідність додаткового фінансування, адже особисто я (впевнена, що і мої колеги) маю ще багато звернень від енергодарців.

У ході обговорення на сесії ми дійшли до спільного рішення виділити на кожного депутата ще по 50 тисяч гривень. Акцентую, що ці гроші будуть спрямовуватись виключно містянам, які потребуватимуть допомоги на лікування.

Що стосується інших рішень сесії, скажу, що були сперечання щодо необхідності виділення 1 млн. грн. на проведення в місті джазового фестивалю та закупівлі двох електромобілів для поліцейських офіцерів громади. На мою особисту думку, у місті є більш нагальні питання – наприклад, капремонт закладів освіти, реконструкція електромереж.

Відносно поточної роботи. Опрацювавши питання, які надходять до мене від мешканців міста, готую запити щодо можливості впровадження соціального транспорту, яким незахищені верстви населення могли б дістатися до обласного центру та сусідніх населених пунктів. А також щодо реконструкції зупинкових комплексів, оскільки декілька з них абсолютно не облаштовані для комфортного очікування.

На жаль, поки без відповіді залишився ще один мій депутатський запит. Він стосувався інформації про звільнених працівників виконавчого комітету та робочих місць, які їм запропонували. Голова фракції «Опозиційна платформа – За життя» Євген Френзель ставив це запитання і під час сесії міської ради, але також не отримав відповіді.

Катерина Тітова депутат ЕМР