Поліцейські закликають не мовчати про насильство.

Жодні конфлікти та суперечки не повинні завершуватись насиллям. У разі неможливості налагодити у родині розуміння, не слід доводити ситуацію до втрати контролю над емоціями. Повідомити поліцейським про домашнє насильство та отримати допомогу можна у будь-який час доби безкоштовно з мобільного та стаціонарного телефону за номером «102».

Якщо Ви зазнаєте домашнього насильства або у Вашій сім’ї існує загроза його вчинення, підготуйте особистий план безпеки, який допоможе Вам у критичній ситуації.

У разі вчинення домашнього насильства можна звернутися до:
-Національної поліції України;
-Суд;
-Центри безоплатної правової допомоги;
-Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
-Служби у справах дітей;
-Притулки для постраждалих від домашнього насильства (ШЕЛТЕР);
-Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги;
-Медичні установи.
Як діяти у ситуації домашнього насильства або його загрози?
1. Зробіть та заховайте у надійному місці запасні ключі від дому/квартири або машини так, щоб у разі небезпеки Ви могли швидко вийти та дістатися до безпечного місця.
2. У надійному та завжди доступному для Вас місці заховайте певну суму грошей, важливі номери телефонів, паспорт, необхідні папери, а також необхідний одяг та ліки.
3. Якщо починається сварка, яка може закінчитися фізичним насильством, спробуйте перейти у приміщення, яке можна легко покинути. Намагайтеся триматися ближче до виходу. Уникайте суперечок у кімнатах, де є гострі та ріжучі предмети.
4. Домовтеся зі своїми сусідами, щоб вони викликали поліцію, якщо почують шум і крики з Вашого дому. Коли приїде поліція, спробуйте максимально заспокоїтися та чітко викласти ситуацію, напишіть заяву.
5. Заздалегідь домовтеся з друзями або родичами про можливість надання Вами тимчасового притулку в разі небезпеки. Важливо, щоб це були ті люди, які зможуть Вас захистити та у яких кривдник одразу не знайде Вас.
6. Заздалегідь дізнайтеся телефони місцевих служб, які зможуть надати Вам необхідну підтримку.
Важливо не замовчувати такі факти, не залишатися з проблемою наодинці. Якщо Ви стали жертвою домашнього насильства, звертайтеся по допомогу до поліції за номером «102». Також Ви можете анонімно та цілодобово звернутися на «гарячі лінії» допомоги:
— Національна «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству (Ла Страда):
116 123 / 0 800 500 335;
— Урядова гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства:
1547;
— Дитяча гаряча лінія:
116 111