МЕШКАНЕЦЬ С.ВОДЯНЕ ЗНАХОДИТЬСЯ В РЕАНІМАЦІЇ З ДІАГНОЗОМ БОТУЛІЗМ

22.07.2021 року до КНП «Кам’янсько-Дніпровська міська лікарня» в м. Кам’янка-Дніпровська у стані середньої важкості госпіталізовано 41- річного чоловіка, що мешкає у с. Водяне, з діагнозом гострий панкреатит. Але наступного дня на підставі клінічних ознак захворювання та враховуючи те, що хворий вживав в їжу в’ялену тарань невідомого походження було встановлено діагноз «ботулізм». На даний час постраждалий знаходиться у реанімаційному відділенні КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради. Його стан важкий.
Вважаємо за необхідне ще раз проінформувати жителів району, що у Запоріжжі ще у червні місяці чоловік та жінка захворіли на ботулізм після того, як придбали та з’їли в’яленого ляща, якого вони придбали в одному з закладів продовольчої торгівлі. Днями 58-річна жінка померла. На теперішній час стан її 59-річного чоловіка характеризується як стабільно важкий, він перебуває на апараті штучної вентиляції легенів.
Тому, застерігаємо — будьте уважні при виборі рибної продукції!
І нагадуємо про небезпечність такого харчового отруєння, як ботулізм та наслідки для організму.
Ботулізм – це захворювання, що виникає в результаті отруєння токсинами бактерій ботулізму і характеризується важким перебігом з ураженням центральної і вегетативної нервової системи. Збудник Clostridium botulіnum утворює спори та містять одну з найсильніших у природі отрут – ботулотоксин.
В непатраній рибі, де створені умови за відсутності кисню — мікроби ботулізму проростають і виробляють токсин.
Зараження людини ботулізмом відбувається під час вживання продуктів тваринного і рослинного походження, забруднених клостридіями.
Слід пам’ятати, що мікроорганізм та його токсин не змінюють смаку, запаху, зовнішнього вигляду продуктів.
Симптоми ботулізму з’являються в середньому через добу після вживання зараженої їжі, але іноді інкубаційний період може скорочуватися до 2 годин або подовжується до 10 діб.
Захворювання починається із загальної слабкості, головного болю, запаморочення, виникає почуття тривоги, а потім проявляються наступні симптоми: двоїння предметів, ослаблення чіткості зору (предмети бачаться в тумані, сітка перед очима).Через параліч м’язів гортані, глотки і мови хворі втрачають голос, ковтання стає скрутним або зовсім неможливим. Головним вражаючим місцем токсину ботулізму є нервова система. Розвивається неврологічна симптоматика. У важких формах захворювання головним симптомом є розлад дихання, параліч діафрагми, унаслідок чого настає смерть.
При появі ознак отруєння необхідно негайно звернутись до лікаря. Чим раніше розпочато лікування, тим більше шансів на життя.
Будьте обережні! Бережіть своє здоров’я!

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Кам’янсько-Дніпровського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Юрій ПАНКЄЄВ