НА ЗАСІДАННІ СЕСІЇ ДЕПУТАТИ ВИДІЛИЛИ 13,9 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ НА ПІДТРИМКУ МЕДИКІВ СМСЧ

11 серпня продовжила свою роботу позачергова одинадцята сесія Енергодарської міської ради.

Ключове питання порядку денного стосувалося внесення змін до програми розвитку охорони здоров’я на 2020-2022 роки. Після відсторонення директора КНП «СМСЧ» Андрія Бредихіна представники міської влади змогли нарешті отримати доступ до фінансової документації підприємства та спільно з фахівцями провести ретельний аналіз реальної ситуації, що склалася в СМСЧ. І результати цього аналізу вкотре підтвердили, що неефективне управління керівництва головної лікарні міста призвело до її критичного стану та мільйонних заборгованостей.
На 1 серпня кредиторська заборгованість по заробітній платі  працівників СМСЧ склала 4,5 млн грн.  Це – кошти за невиплачені лікарняні, відпускні та інші виплати медикам за червень-липень. Крім того, підприємство заборгувало постачальникам та надавачам різного виду послуг.
У зв’язку з цим було вирішено передбачити у програмі кошти з міського бюджету на погашення боргів СМСЧ на загальну суму 9,2 млн грн. З них 4,5 млн буде направлено на виплати працівникам; 4,2 млн — на погашення боргу за придбані витратні матеріали та медикаменти; 427 200 грн – за надані послуги з навчання медперсоналу, лабораторні дослідження крові, доставки кисню та ін.; 13 700 грн — за придбання інших товарів (кисню, спецодягу, дезінфекції тощо); 88 100 грн — за відрядження.
Крім того, відповідно до звернення депутата міської ради Ярослава Деркача, до програми внесено захід щодо забезпечення осіб з інвалідністю слуховими апаратами. На ці потреби в міському бюджеті на 2022 рік планується передбачити 99 тис. грн для забезпечення слуховими апаратами трьох енергодарців.
Також до програми включено витрати на матеріальну допомогу медпрацівникам та іншому персоналу, яким було підтверджено випадки професійного захворювання на COVID-19. На ці потреби будуть направлені кошти обласного бюджету на загальну суму 53 тисячі гривень. Всього грошову допомогу отримають 29 працівників медзакладів (23 — ЦПМСД, 6 – СМСЧ).  Всі зазначені зміни до програми були затверджені відповідними коригуваннями до міського бюджету. Всього ж на потреби СМСЧ виділено 13,9 мільйонів гривень.

Ще одне рішення стосувалося коригування програми розвитку системи освіти міста. За рахунок обласної субвенції буде придбано 11 SMART-телевізорів для дитсадків міста та 1 – для загальноосвітнього закладу.  Крім того, 1,2 млн грн з міського бюджету закладено на капремонт групових приміщень ДНЗ №5. 199 тис. грн буде направлено на капремонт входу до ЦДЮТ.
Депутати затвердили зміни до Програми реформування та розвитку ЖКГ. Зокрема, заплановано додаткові кошти на поточний ремонт внутрішньоквартальних та центральних доріг міста, а також шосе на загальну суму 2,2 млн грн.