У ВЕРЕСНІ В ЕНЕРГОДАРІ ВЖЕ РОЗПОЧНУТЬ ПРАЦЮВАТИ ПОЛІЦЕЙСЬКІ ОФІЦЕРИ ГРОМАДИ

11 серпня  депутати Енергодарської міської ради ознайомилися з ходом реалізації в нашому місті проєкту Національної поліції України «Поліцейський офіцер громади».  Про основні його етапи, а також функції та завдання поліцейських офіцерів громад, взаємодію з органами місцевого самоврядування докладно розповіли т.в.о. начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області підполковник поліції Євген Шепель, т.в.о. начальника сектору взаємодії з громадами управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Запорізькій області старший лейтенант поліції Андрій Мінза  та діючий поліцейський офіцер Роздольської громади Олександр Чудновський.

Нагадаємо, що цей проєкт запроваджується в Україні з 2019 року, в Запорізькій області він стартував в кінці 2020-го. І  за цей час вже показав очевидні позитивні результати.

Перш за все, вони полягають у ефективній взаємодії поліцейського з територіальною громадою. По суті, це новий формат роботи звичного нам дільничного офіцера поліції, але в сучасних реаліях часу й потребах суспільства.  Адже поліцейський офіцер громади має значно ширші повноваження. Окрім виконання  роботи дільничного (аналіз та контроль оперативної обстановки на території, реагування на правопорушення, в тому числі й випадки домашнього насильства тощо), це також  безпека дорожнього руху, питання в сфері дозвільної системи, ювенальної превенції.

Поліцейський офіцер громади повинен підтримувати постійний контакт з мешканцями, швидко реагувати на заяви та звернення, щоденно забезпечувати порядок на підпорядкованій території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати вчиненню правопорушень. Він буде звітувати про свою роботу не лише безпосередньому керівництву (у випадку з Енергодаром —  Василівському районному управлінню поліції ГУНП в Запорізькій області), але й органам місцевого самоврядування.  В рамках реалізації проєкту в Енергодарі, згідно кількості населення, передбачено 8 поліцейських офіцерів громади, які будуть розподілені та закріплені за відповідними територіями.

Всього в нашому місті в новому форматі виявили бажання працювати 22 поліцейських. Але тільки сімох з них допустили до співбесіди. Наразі  після  складного відбору, що полягає в  кількох етапах різноманітних тестувань,  проходженні поліграфу тощо, відібрано п’ятеро гідних поліцейських офіцерів громади. Зараз вони проходять навчання та вже у вересні розпочнуть працювати.

Ще трьох офіцерів буде на конкурсній основі відібрано восени.

Зі свого боку органи місцевого самоврядування забезпечують поліцейських офіцерів громади приміщенням, транспортом, сприяють у вирішенні нагальних організаційних питань. В Енергодарі питання з приміщеннями вже вирішено. Крім того, на одній з сесій міської ради виділені кошти на придбання двох електромобілів для  ефективного виконання офіцерами своїх професійних завдань.