ДЕПУТАТИ МІСЬКОЇ РАДИ ПРИЙНЯЛИ РІШЕННЯ, ВАЖЛИВІ ДЛЯ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЕНЕРГОДАРА

13 вересня відбулася чергова дванадцята сесія Енергодарської міської ради. На розгляд було запропоновано близько 70 питань, які стосуються різних сфер життєдіяльності Енергодара: освіти, медицини, розвитку спорту, розподілу й планування бюджетних коштів, житлово-комунальної сфери та діяльності комунальних підприємств, орендних та земельних відносин, матеріальної допомоги на лікування та інших соціальних питань.
На початку засідання депутати виступили зі своїми зверненнями, зауваженнями та пропозиціями до порядку денного. Так, Андрій Шевчик (Опозиційна платформа «За життя») запропонував розглянути та прийняти на цій сесії рішення — зобов’язати міського голову Дмитра Орлова забезпечити відшкодування Запорізькій АЕС та іншим підприємствам й установам виплаченого середнього заробітку депутатам міської ради, які є працівниками відповідних підприємств, у зв’язку з виконанням ними депутатських повноважень.
У своєму зверненні Андрій Володимирович посилається на рішення ЕМР четвертого скликання №22 від 06.07.2005 року, яким, у відповідності до ст. 32 Закону України «Про статус народного депутата місцевих рад», було прийнято рішення про компенсацію та затверджено відповідне Положення. Але з 2016 року це рішення не виконувалося,а  кошти в міському бюджеті на компенсацію підприємствам виплаченого депутатам  середнього заробітку  не передбачувалися.
Оскільки питання не було попередньо розглянуто на депутатських комісіях й виносилося на розгляд з голосу, до порядку денного цього засідання його не включили. Але, тим не менш, воно викликало жваву дискусію. Як зауважив міський голова Дмитро Орлов, наполягаючи на поновленні дії відповідного Положення, ініціатори цього питання повинні зважити на кілька суттєвих як морально-етичних, так і фінансових моментів.
«П’ять років з міського бюджету депутатам ніхто не сплачував кошти, бо всі прийшли в Енергодарську міську раду добровільно – на громадських засадах – працювати на благо свого міста. Зараз ви говорите про необхідність компенсації. Акцентую увагу, що ця компенсація має здійснюватися за рахунок місцевого бюджету. І кошти на неї не були передбачені. Їх просто немає. Відповідно нам доведеться  знімати фінансування з інших програм – комунальних, освітніх, соціальних та інших. Тобто ми недофінансуємо вже існуючі в поточному році нагальні потреби. Так, дійсно, в рамках діючого законодавства можна компенсувати безліч речей. І порушувати закон я не закликаю. Але навіть в юридичній площині стосовно цього питання є різні думки. Цю правову колізію необхідно вирішувати в судовому порядку. А вам варто визначитися: або ви хочете зняти тягар з підприємств, на яких працюєте, або ж ви на боці громади, інтереси якої представляєте в міській раді» — зауважив Дмитро Олегович.
Врешті після тривалої дискусії питання до порядку денного так і не внесли. Не знайшла підтримки і ще одна пропозиція Андрія Шевчика, який ініціював звернення до депутатки Верховної Ради України  Юлії Яцик. Суть звернення – врегулювати на законодавчому рівні питання (внести зміни в ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування») та допомогти розібратися: хто має виконувати повноваження міського голови в разі, коли сам міський голова та секретар Енергодарської міської ради одночасно знаходяться на лікарняному? На думку Андрія Шевчика, є два варіанти: в першому випадку ці повноваження мають бути покладені на депутата найбільшої за чисельністю фракції в міській раді, в другому – на будь-якого депутата відповідної ради.
Дмитро Орлов нагадав, що депутат не звільнений від своєї основної роботи, де він отримує заробітну плату. А для виконання обов’язків міського голови йому потрібно буде звільнитися з посади, яку він займає. Чи готові народні обранці втратити роботу заради короткотривалого виконання обов’язків міського голови? В свою чергу Анатолій Анохін зазначив, що депутати від ПП «Нова політика» не голосуватимуть за це звернення, оскільки воно не є коректним. І якщо вже ініціювати  законодавчі зміни, то звернення має бути надіслано голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову.
Остаточно крапки над і розставив виконувач повноважень начальника  юридичного управління ЕМР Андрій Терентьєв, який зазначив: такі колізії регулюються  регламентом Енергодарської міської ради. І депутати спільно можуть попрацювати та внести зміни в документ в рамках діючого законодавства.  Врешті, після всіх зауважень, питання було знято з розгляду.
Перше питання, яке було розглянуто та одноголосно підтримано депутатами на цьому засіданні – «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Енергодара» заслуженому тренеру України, тренеру-викладачу з веслування на байдарках та каное вищої категорії дитячо-юнацької спортивної школи СОК ЗАЕС  Сергію Снежку.
З 1988 р. Сергій Степанович має звання «Майстра спорту СРСР з веслування на байдарках та каное». З 2016 року є Заслуженим тренером України з веслування на байдарках та каное. За весь час роботи тренером-викладачем Сергій Степанович підготував одного Заслуженого майстра спорту України, одного Майстра спорту України міжнародного класу, сімнадцять Майстрів спорту України, багатьох кандидатів у Майстри спорту України та безліч спортсменів із спортивно-масовими розрядами.
Його вихованці багаторазово ставали переможцями та призерами чемпіонатів та кубків Світу, Європи, міжнародних турнірів, чемпіонатів та кубків України. Вихованцями Сергія Степановича є чотириразова чемпіонка Світу, чотириразова чемпіонка Європи з веслування на байдарках та каное Людмила Бабак і чемпіон Світу та Європи Денис Давидов.
Оскільки зараз Сергій Снєжко знаходиться на зборах, відповідну відзнаку йому урочисто передадуть на одній з наступних сесій.
Цього дня депутати також підтримали рішення про перейменування Енергодарських навчально-виховних комплексів та загальноосвітніх шкіл на гімназії – цього вимагають зміни у законодавстві. А от багатопрофільний ліцей зберігає вже існуючий статус.
Також на сесії внесли зміни до низки міських програм та положень. З метою приведення у відповідність до вимог Міністерства охорони здоров’я, в рамках реалізації медичної реформи затвердили Статут КНП «СМСЧ» у новій редакції. На баланс КП «ЦД «Промінь» передано об’єкти комунального житлового фонду та нежитлових приміщень. Ще одним рішенням депутати підтримали питання щодо затвердження технічної документації з нормативно-грошової оцінки земель м. Енергодар, яка вступить у дію в 2023 році.
Окремо зупинилися й на аналізі проблемних питань медичної галузі та наслідках, до яких призвела неефективна робота окремих керівників медустанов. Основна увага була зосереджена на комунальному некомерційному підприємстві «Спеціалізована медико-санітарна частина».
Так, згідно доповіді начальника відділу охорони здоров’я ЕМР Мирослави Климчук-Новачкевич, у в’язку з неналежною організацією колишнім керівництвом КНП «СМСЧ» роботи щодо автоматизації робочих місць медичного персоналу протягом 2019-2021 років та введення до інформаційної медичної системи записів про проліковані випадки і надання медичної допомоги хворим, а також через неефективне виконання відкладених вимог надавачами послуг за договорами з НСЗУ, виникла критична ситуація щодо фінансового стану на підприємстві.
Заплановане фінансування на 2021 рік від НСЗУ становило 111 973 865,20 грн. Запланована сума надходжень від НСЗУ з 01.01.2021 по 30.09.2021 становить 96 352 904,02 грн. Фактична сума отриманих грошей станом на 9 вересня поточного року становить  30 631 875,65 грн. Різниця між фактичним та запланованим фінансуванням – 65 721 028,37 грн. Тобто, це ті кошти, які медичний заклад мав би отримати, якби виконав регламентні вимоги НСЗУ, але так і не отримав.
Через відсутність кодування та подання інформації до НСЗУ за рядом пакетів КНП «СМСЧ» від НСЗУ не отримала жодної копійки.
Через допущенні помилки під час кодування за пакетом №31 «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-COV-2»  було втрачено заплановане фінансування від НСЗУ на суму 3 292 980,28 грн.
Через невиконання відкладених вимог, що мали бути реалізовані до 30.06.2021, за пакетом №3 «Хірургічна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах» було знято глобальну ставку за липень та серпень відповідно у обсязі 1 214 436,44 грн.
За пакетом №5 «Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах» за липень КНП «СМСЧ» втратило фінансування від НСЗУ у обсязі 293 960 грн, та за серпень 249 866 грн.
За пакетом №7 «Медична допомога при пологах» за липень КНП «СМСЧ» не отримали 197 258 грн, за серпень – 124 584 грн.
За пакетом №16 «Лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах» за липень втрачено суму 891 820 грн та за серпень – 1 437 282 грн відповідно.
Загальні втрати через невиконання відкладених вимог склали    4 409 206,44 грн.
Сьогодні, після проходження персоналом відповідного навчання, медичним закладом виконується кодування та подання інформації до НСЗУ за пакетами. Але для того, аби надолужити втрачене, потрібен час. І поки що КНП «СМСЧ» все ще потребує фінансової підтримки з міського бюджету.
З метою створення належних умов функціонування медичних підприємств виникла потреба внести зміни до Комплексної програми розвитку охорони здоров’я м. Енергодар  на 2020 — 2022 роки.
Так, збільшено видатки на погашення кредиторської заборгованості по заробітній платі у 2021 році на суму 4712,8 тис. грн. (загальна сума коштів у 2021 році складатиме 9209,0 тис. грн.). Всього видатки програми у 2021 році збільшено на 5332,0 тис. грн., у 2022 році – на 14075,6 тис. грн.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *