В ЕНЕРГОДАРІ ДІЯТИМЕ «ЖОВТИЙ» РІВЕНЬ ЕПІДЕМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ПОШИРЕННЯ COVID-19

22 вересня за участі міського голови Дмитра Орлова відбулося засідання оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19.

Присутні заслухали інформацію керівників медичних закладів щодо рівня захворюваності на COVID-19 серед енергодарців та епідеміологічної ситуації у місті. На сьогодні в Енергодарі від COVID-19 лікується 141 особа, з них 3 – госпіталізовані.

Рішенням регіональної комісії з питань ТЕБ та НС від 21.09.2021 №24 з 00 год. 00 хвилин 23 вересня на території Енергодара встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 та вступають в дію обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для даного рівня.

Згідно рішення Уряду та Державної комісії ТЕБ та НС заклади освіти, де щеплення мають менше 80% працівників, не працюватимуть взагалі. Тобто, з 23 вересня дитсадки, школи та заклади позашкільної освіти зачиняються. Також будуть зачинені позашкільні гуртки та спортивні секції, які розміщуються у будівлях відповідних шкіл. Освітній заклад продовжить свою роботу лише після того, як його працівники пройдуть щеплення.

Як доповіла начальник управління освіти Світлана Букреєва, із завтрашнього дня освітній процес проходитиме у 12 закладах освіти, а саме:

— школи: ЕНВК №1, ЕЗОШ№2, багатопрофільний ліцей, ЕНВК «ДНЗ-ЗНЗ» №9, ЕНВК «ЗНЗ-МНВК»;

— дошкільні навчальні заклади: №5, №7, №8,№12, №14, №16.

— позашкільні заклади освіти: Центр туризму, краєзнавства та спорту.

Слід зазначити, що кількість працюючих закладів освіти буде змінюватися щодня, адже працівники освіти активно вакцинуються. Відповідно відсоток щеплених працівників по закладах зростає.

Так, сьогодні мобільною бригадою проводяться виїзні щеплення на базі ЕЗОШ №2 та ЕНВК №5. На щеплення записалися 200 працівників освіти.

Дмитро Орлов зазначив, що рівень захворюваності на COVID-19 в місті стрімко зростає і на сьогоднішній день найефективнішим способом протидії коронавірусній хворобі є вакцинація.

Щепитися від коронавірусу можуть всі громадяни віком від 18 років. У Центрі первинної медико-санітарної допомоги наразі можна зробити щеплення вакциною AstraZeneca, Corona Vac та Pfizer (тільки II вакцинація).