НА ПОГАШЕННЯ КРЕДИТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ КП «ТЕПЛОВОДОКАНАЛ» ВИДІЛЕНО ПОНАД 5 МІЛЬЙОНІВ

30 вересня під головуванням міського голови Дмитра Орлова відбулося засідання сесії міської ради. Серед питань порядку денного – внесення змін до міських програм та бюджету, надання матеріальної допомоги тощо.

До порядку денного було включено три питання. Депутати міської ради Олексій Мельничук (ПП «Європейська солідарність») та Андрій Туз (ПП «За майбутнє») виступили з рядом звернень до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України.

Звернення від ПП «Європейська солідарність» стосувалися недопущення підвищення тарифів для населення, а також необхідності підвищення пенсій і виплати у листопаді 2021 року додаткової «13 пенсії» пенсіонерам, пенсія яких нижче середньої, тобто нижче 3866,8 грн.

Звернення, з яким виступив Андрій Туз, стосувалося зарахування збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зон спостереження АЕС, до спеціального фонду Державного бюджету України.

У тексті звернення йдеться про право на соціально-економічну компенсацію ризику населенню територій, на яких розміщуються ядерні установки, відповідно до статті 12 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку». Статтями 121 та 122 даного Закону встановлено, що всі кошти збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає у зоні спостереження, перераховуються до спеціального фонду Державного бюджету України підприємствами – виробниками ядерної енергії та повинні спрямовуватися у вигляді субвенції до бюджетів територіальних громад у співвідношенні, визначеному Законом. На законодавчому рівні визначено, що фінансування заходів щодо компенсації ризику здійснюється із спеціального фонду Державного бюджету України за рахунок збору, який має цільове призначення.
Проте, від 1 січня 2015 року Бюджетним кодексом України цей збір віднесено до доходів загального фонду Державного бюджету України. В результаті створені умови спрямування коштів на цілі, що не відповідають вимогам статті 12 вищезазначеного Закону.
Серед вимог, озвучених у зверненні, — відновлення дії частини першої статті 121 та частин першої, другої статті 122 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку».

Після обговорень депутати підтримали дані рішення.

Внесені зміни до Містобудівної програми Енергодара на 2021-2025 роки, Програми із забезпечення виконання судових рішень на 2021-2022 роки, а також до переліку заходів, спрямованих на охорону та раціональне використання природних ресурсів, які фінансуються за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища у 2021 році.

Одне з ключових питань порядку денного стосувалося внесення змін до бюджету міста на  поточний рік, а саме виділення коштів у сумі 5 111 982 грн комунальному підприємству «Тепловодоканал» для відшкодування кредиторської заборгованості, яка виникла завдяки бездіяльності попередньої влади, наслідком чого стало переведення боргу КП «ПКВ» на КП «ТВК» на підставі рішення суду.

З цих коштів на виплату боргу за поставлену електричну енергію перед Державним підприємством зовнішньоекономічної діяльності «УКРІНТЕРЕНЕРГО» направлено 4 131 065 грн, за послуги перед ВП «Запорізька АЕС» — 980 917 грн, зокрема, на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії – 524 492 грн; проведення гідравлічних випробувань трубопроводів теплових мереж – 30 721 грн; технічне забезпечення електропостачання споживача – 110 001 грн; водозабезпечення та водовідведення – 315 703 грн.