ЗВЕРНЕННЯ АТОМПРОФСПІЛКИ УКРАЇНИ

Cьогодні навколо Державного підприємства НАЕК «Енергоатом» склалася критична ситуація. Вона пов’язана з арештом рахунків державної Компанії на підставі виконавчого впровадження Державною виконавчою службою про стягнення заборгованості, якої не існує, з ДП НАЕК «Енергоатом» на користь ЗАТ «Спільне українсько-американське підприємство з іноземними інвестиціями «Укрелектроват» у сумі 127,3 млн грн., з яких сума основного боргу становить лише 2,5 млн грн.

Співробітниками Державної виконавчої служби України фактично заблоковано фінансово-господарську діяльність стратегічного державного підприємства, яке виробляє понад 51% від всієї електроенергії в Україні.
Ситуація з арештом рахунків «Енергоатому» реально загрожує забезпеченню необхідних заходів щодо безпечної експлуатації атомних енергоблоків українських АЕС, закупівлі свіжого ядерного палива, виплаті заробітної плати, виконанню соціальних зобов’язань, виплаті кредитних коштів, сплаті податків тощо.

Нині, коли країна входить в осінньо-зимовий період при дефіциті вугілля на теплових електростанціях, що пов’язано із окупацією Російською Федерацією частини території Донбасу, неможливості, в разі надзвичайних ситуацій, імпортувати електроенергію від країни-агресора РФ та її сателіта Білорусі, саме перед «Енергоатомом» керівництвом держави поставлено завдання забезпечити роботу 14 із 15 енергоблоків атомних станцій, що надасть можливість безперебійно постачати електроенергію для населення та промислових підприємств.

Вважаємо, що скоординована діяльність ЗАТ СП «Укрелектроват» та представників Державної виконавчої служби по блокуванню рахунків «Енергоатома» та списанню неіснуючих боргів на користь Компанії, яка викупила ці борги у російської Компанії АТ «ТВЕЛ», в цей складний для країни період має розглядатися керівництвом держави як цілеспрямована диверсія.
Атомпрофспілка України звертається до Президента України та Прем’єр-міністра України з проханням негайно втрутитися у ситуацію щодо незаконних та неправомірних дій посадових осіб Державної виконавчої служби, які можуть призвести до негативних наслідків для енергогенеруючої галузі нашої держави.

З метою запобігання критичної ситуації, яка виникла у атомній галузі України завдяки умисним діям представників Державної виконавчої служби, Атомпрофспілкою України 8 жовтня 2021 року буде проведено акції протесту перед Міністерством юстиції України та Державною виконавчою службою.

Джерело: АТОМПРОФСПІЛКА