СЕСІЯ МІСЬКОЇ РАДИ: НОВИЙ СТАТУС ДИТЯЧОЇ ТА ХУДОЖНЬОЇ ШКІЛ, КОШТИ НА МЕДИЦИНУ ТА ПЕРСПЕКТИВНІ ПРОЄКТИ ВЕЛИКОГО БУДІВНИЦТВА

22 жовтня під головуванням міського голови Дмитра Орлова, за участю 30 депутатів відбулося засідання чергової 14-ї сесії Енергодарської міської ради.
До порядку денного було включено понад 50 питань. Рішенням ради з депутатського фонду виділено 96 тисяч гривень для надання матеріальної допомоги на лікування двом енергодарцям, які мають важкі хронічні захворювання.
Депутати розглянули питання щодо реорганізації відділу культури міської ради. З 1 січня 2022 року його вирішено об’єднати з відділом у справах сім‘ї, молоді та спорту. Новий орган матиме назву «відділ культури, молоді та спорту Енергодарської міської ради». До його завдань належатимуть питання розвитку культури, спорту та молодіжної політики, організації та проведення масових культурних заходів та спортивних змагань, підтримка талановитих та обдарованих дітей, оздоровлення дітей та молоді, які потребують особливої уваги та підтримки, облік багатодітних сімей тощо. Рішенням міської ради  також затверджено Положення про новий відділ.
Ще одне питання порядку денного стосувалося зміни підпорядкування Дитячої музичної школи та Дитячої художньої школи. З початку наступного року ці заклади перейдуть у підпорядкування управління освіти та матимуть статус закладів позашкільної освіти сфери культури.
Як повідомила начальник управління освіти міської ради Світлана Букреєва, відповідно до Закону України «Про освіту» від 28.09.2017 одним зі складників структури освіти наряду із загальною середньою, позашкільною та дошкільною визначено спеціалізовану освіту, до якої належать мистецькі школи. Мистецька школа є закладом спеціалізованої позашкільної освіти  сфери культури, який надає початкову мистецьку освіту. У зв’язку зі змінами у законодавстві виникла необхідність приведення у відповідність установчих документів закладів освіти, на що  передбачено термін 5 років з дня набрання законом чинності.
При цьому, згідно норм законодавства, позашкільна освіта може здобуватися одночасно з дошкільною та середньою. Зокрема, зауважила Світлана Михайлівна, за бажанням батьків, у разі якщо дитина успішно навчається у художній або музичній школі, вона зможе бути звільнена від уроків образотворчого або музичного мистецтва у загальноосвітніх закладах.  При цьому оцінки, які учень отримає у мистецькій школі, можуть бути перенесені до його шкільного табелю. Всі вихованці художньої та музичної шкіл зможуть отримати свідоцтва про позашкільну освіту встановленого державного зразка.
Слід зазначити, що зміна підпорядкування ДХШ та ДМШ ніяк не вплине на роботу закладів. Штатний розпис, структура, робочі плани, освітні програми, заробітні плати працівників залишаться без змін.
«Новий закон унормував та уніфікував вимоги до закладів освіти усіх типів, власності та підпорядкування, — зазначила Світлана Михайлівна. — На сьогодні для всіх закладів висуваються однакові вимоги щодо стандартів освіти, професійних компетентностей, матеріально-технічного оснащення та забезпечення оплати праці».
Також прийнято рішення про реорганізацію позашкільного навчального закладу «Клуб юних моряків «Екватор» з флотилією». Його приєднано до Центру туризму, краєзнавства та спорту міської ради. Як зазначила Світлана Михайлівна, дане питання вивчалося декілька років. Управлінням освіти було проведено аналіз гуртків та секцій, які функціонують у місті, в тому числі, діяльність КЮМ. Робота Клубу юних моряків розподілена за чотирма напрямками: військово-патріотичний, спортивний, еколого-натуралістичний та науково-технічний. Всі ці спрямування представлені у ЦТКС, тому було прийнято рішення про доцільність злиття двох закладів. КЮМ має два кораблі — «Чалий» та «Дункан». І якщо перший ще може використовуватися для занять дітей та виходу на воду, то «Дункан», якому вже понад 50 років, на сьогодні перебуває у вкрай незадовільному стані. Вже декілька років юні моряки не мають змоги виходити у плавання. Отже, після проведеного аналізу було вирішено, що заклад потребує оновленого підходу та оптимізації.
Дмитро Орлов зауважив, що реорганізація не призведе до скорочення працівників або гуртків, натомість дозволить покращити роботу в даному напрямку та зберегти цей унікальний вид позашкільного дозвілля, цікавий для дітей та молоді.
Рішеннями ради затверджено у нових редакціях статути КП «Єдині інформаційні системи» та КП «Комунальні системи».
Декілька питань стосувалися коригування міських програм на поточний та наступні роки. Змінами до програми реформування та розвитку ЖКГ передбачені кошти на придбання для КП «ЦД «Промінь» бойлерів, поточний ремонт ЗТП №1, техобслуговування спецтранспорту, проведення медогляду працівників та аудиту з охорони праці, технічної інвентаризації та виготовлення техпаспортів на нежитлові приміщення, які знаходяться у будинках та гуртожитках.
Внесено зміни до Переліку заходів, спрямованих на охорону та раціональне використання природних ресурсів, які фінансуються за рахунок коштів еко-фонду. Нові заходи стосуються придбання контейнерів та урн для збору твердих побутових відходів для управління освіти, а також придбання спецтехніки для КП «ЦД «Промінь».
Депутати затвердили зміни до Програми розвитку фізичної культури та спорту на 2021-2023 роки. Збільшено обсяг планованих видатків на відрядження збірних команд для участі у змаганнях обласного та державного рівня з олімпійських та неолімпійських видів спорту у 2022 та 2023 роках. Додаткові кошти заплановані для придбання спортивного інвентарю, а також для проведення у наступному році спортивно-масового заходу «Велодень». Цей проєкт став переможцем Громадського бюджету, його загальна вартість – 192,5 тис грн.
За пропозицією депутатів прийнято рішення передбачити на 2022 рік з міського бюджету кошти для грошової виплати у розмірі 600 тисяч гривень багаторазовій чемпіонці України, 4-х разовій чемпіонці Європи, 6-тиразовій чемпіонці Світу, заслуженому майстру спорту України з веслування на байдарках та каное Людмилі Бабак. Ці кошти запропоновано направити на придбання житла для чемпіонки, яка вже декілька років поспіль своїми перемогами прославляє місто на всеукраїнському та світовому рівнях.
Також у програмі на наступний рік передбачено кошти у сумі 100 тисяч для преміювання тренера з веслування, Заслуженого тренера України Сергія Снежка.
Після внесення змін до програм їх було затверджено відповідними коригуваннями до бюджету. 5,7 млн грн виділено для КНП «СМСЧ», з них 2,2 млн – на придбання цифрової рентген-системи. Інші кошти будуть направлені на придбання кисневих концентраторів, медикаментів, ліжок, газової балонної рампи, матеріалів для поточного ремонту приміщень.
536 тис грн буде направлено на проведення реконструкції приміщень будівлі колишньої швидкої допомоги. У зв’язку із закінченням терміну оренди будівлю було повернуто до комунальної власності міста. У подальшому тут планується відкрити лабораторно-діагностичний центр. Першим кроком на шляху до цього має стати будівництво тут сучасної ПЦР-лабораторії.
На придбання засобів медичної реабілітації та медичних матеріалів для визначення COVID-19 для ЦПМСД виділено 546 тис. грн.
Понад 300 тисяч гривень буде направлено на придбання новорічних подарунків для учнів освітніх закладів та дітей з інвалідністю.
Серед інших витрат – компенсація пільгового проїзду у громадському транспорті, реконструкція патологоанатомічного корпусу СМСЧ, відшкодування заборгованості перед ДТЕК Дніпроенерго та ДП ЗД «УКРІНТЕРЕНЕРГО» за спожиту теплову енергію та електроенергію, поточний ремонт ЗТП №1 та №6, забезпечення господарчої діяльності бюджетних установ тощо.
Рішенням ради надано дозвіл КП «ЦД «Промінь» на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,4000 га на вулиці Курчатова. У подальшому тут планується будівництво розважального центру — спортивної споруди зі штучним льодовим покриттям. Цей проєкт планується реалізувати у рамках державної програми «Велике будівництво».
  Ще одне рішення стосувалося внесення змін до Стратегічного плану розвитку міста Енергодара до 2027 року. До плану включено новий захід  — будівництво автомобільно-залізничного мосту через Каховське водосховище в Енергодарі та в районі міста Марганець. Реалізація такого масштабного проєкту дозволить значно скоротити шлях до обласного центру та населених пунктів Дніпропетровської області, створити альтернативний виїзд з міста, забезпечивши нові шляхи евакуації на випадок надзвичайних ситуацій. Також серед очікуваних результатів – розвиток інфраструктури, створення нових робочих місць, нових виробничих потужностей, залучення інвестицій, покращення технічної взаємодії між центром та південним сходом країни. Сприяння у реалізації проєкту надаватиме НАЕК «Енергоатом». Планований термін його реалізації – 2022-2027 роки.
 Близько 30 питань, розглянутих депутатами, стосувалися врегулювання земельних відносин: надання дозволів на розроблення проєктів землеустрою та проведення експертної грошової оцінки землі, оренди, передачі та продажу земельних ділянок.