ПРОДОВЖЕННЯ ТЕРМІНІВ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС ЗМІЦНИТЬ ЕНЕРГЕТИЧНУ БЕЗПЕКУ

2 листопада у ході робочої поїздки до Запорізької області Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відвідав ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом».
У супроводі т. в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна, т. в. о. генерального директора ЗАЕС Дмитра Вербицького, голови Запорізької ОДА Олександра Старуха, Енергодарського міського голови Дмитра Орлова Прем’єр-міністр ознайомився з діяльністю найбільшої атомної електростанції Європи.
Денис Шмигаль зазначив, що можливість подальшої безпечної роботи енергоблоків ЗАЕС при повторному продовженні терміну експлуатації стане важливим внеском у зміцнення енергетичної безпеки країни.
«Запорізька АЕС посідає важливе місце в економіці України. На сьогодні шестигігаватна станція генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні», — констатував Прем’єр-міністр.
Денис Шмигаль нагадав, що наприкінці 2020 року під час його робочої поїздки до Херсонської області було урочисто відкрито повітряну лінію електропередачі 750 кВ Запорізька АЕС — підстанція «Каховська». Він наголосив, що тепер шість енергоблоків станції можуть працювати без будь-яких мережевих обмежень на рівні потужності 6000 МВт.
П’ять енергоблоків електростанції вже пройшли продовження експлуатації на 10 років: проведена масштабна реконструкція та модернізація, встановлене сучасне обладнання, впроваджені інноваційні системи. Наразі в активній стадії тривають роботи з продовження терміну експлуатації енергоблоку №6.
Петро Котін розповів про готовність української атомної галузі до опалювального сезону. В осінньо-зимовий період ЗАЕС готова задіяти всі 6 енергоблоків.
Також керівник «Енергоатом» розповів про перспективи будівництва нових атомних енергоблоків та про соціальні проєкти Компанії. Зокрема, НАЕК допомагає медикам у боротьбі з коронавірусною хворобою. Запорізька АЕС є однією з трьох атомних електростанцій України, які виробляють медичний кисень для потреб лікарень, щоб врятувати хворих на COVID-19, які потребують кисневої підтримки.
Крім того, зазначив Петро Борисович, НАЕК як соціально-орієнтована компанія готова підтримати низку важливих соціальних проєктів, які планується реалізувати в Енергодарі. Це, зокрема, будівництво автомобільно-залізничного мосту Енергодар-Марганець через Каховське водосховище, реконструкція міського стадіону тощо.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль подякував керівництву НАЕК «Енергоатом» за безпечну експлуатацію та ефективну підготовку енергоблоків до холодів і окремо зауважив, що на українську атомну енергетику керівництво держави покладає великі надії щодо забезпечення енергетичної стабільності і незалежності України.
Інформація за матеріалами Урядового порталу kmu.gov.ua