УМОВОЮ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ Є СТОВІДСОТКОВА ВАКЦИНАЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ

10 листопада міський голова Дмитро Орлов провів чергову нараду з питань освіти, культури та спорту, у ході якої обговорено роботу установ в умовах карантинних обмежень, рівень вакцинації працівників, поточні плани та завдання.
   Як повідомлялося раніше, з початку тижня учні 5-11 класів закладів загальної середньої освіти міста навчаються дистанційно. Школярі 1-4 класів відвідують заняття очно, з дотриманням карантинних обмежень. 7 класів початкової ланки з 94 закриті на карантин. Щодо дошкільних закладів, вони працюють у звичайному режимі. В садочках на карантин закрито 18 груп зі 117. Від коронавірусу лікуються 36 працівників закладів освіти, а також 80 учнів та вихованців.
   На сьогодні принаймні однією дозою вакцини від COVID-19 щеплено 93,5% працівників закладів освіти міста всіх типів (з довідками про відтермінування за медичними показниками – 96%). Зокрема, у школах провакциновано 95% працівників (з урахуванням довідок).
   З 8 листопада набули чинності зміни, внесені до постанови Кабміну № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Відповідно до них, працівники закладів освіти всіх рівнів, незалежно від типу та форми власності, мають обов’язково отримати щеплення проти COVID-19. Це зумовлено тим, що працівники закладів освіти працюють в умовах підвищеного ризику й наражають на небезпеку себе та інших. Всі невакциновані працівники мають бути відсторонені від роботи в очній формі на період карантину.
   Станом на 10 листопада у закладах освіти від роботи відсторонено 33 невакцинованих працівника, з них  10 – педагогічних, 23 – інший персонал.   При цьому слід зазначити, що згідно із обмеженнями «червоної зони», навіть у разі стовідсоткової вакцинації персоналу, при наявності відсторонених від роботи співробітників, працювати в очній формі заклад не зможе.
    Одним із закладів, які лідирують за показниками щеплення, є Енергодарський багатопрофільний ліцей, працівники якого вакциновані майже на 100%. Як зазначила начальник управління освіти міської ради Світлана Букреєва, на сьогодні з 43 працівників ліцею двома дозами щеплені 42, одна особа отримала першу дозу вакцини. У разі, якщо до понеділка цей працівник вакцинується другою дозою, ліцей зможе продовжити освітній процес у звичайному режимі.
       90 працівників шкіл міста вакциновані поки ще тільки першою дозою та очікують на повторну.
У закладах культури працівників, хворих на COVID, немає. Двома дозами вакцини щеплено 100% працівників відділу культури та виставкового залу, 94% — МПК «Сучасник», 85% — бібліотек міста. Школи естетичного виховання працюють дистанційно. У дитячій художній школі провакциновано 83,3% працівників, 2 особи відсторонені від роботи. У музичній школі щеплено 86,7% (відсторонених немає).
Повністю пройшли курс вакцинації працівники ЕДЮСШ з боксу ім. Манзулі та спортивно-оздоровчого комплексу ВП ЗАЕС (з урахуванням довідок про відтермінування та захворівшими). Ці спортивні заклади вже працюють у звичайному режимі. Персонал плавального басейну щеплений на 95%, водно-спортивної бази ЗАЕС – 92%.