Штраф за брудні номери…

В Україні штрафи за забруднені номери була зросли у 5 разів. Тому водіям варто попіклуватись, аби не отримати штраф за таке порушення.

Згідно ПДР водіям забороняється керувати транспортним засобом з забрудненим номерним знаком, що не дає змоги чітко визначити символи номерного знаку з відстані 20 метрів (2.9.в ПДР). При цьому, навіть якщо на номерних знаках є нечитабельним хоча б один символ, є ймовірність накладення штрафу.

При цьому, якщо порушення вчинено вперше, то на водія передбачено накладення штрафу в розмірі 850 грн. (ч.6 ст.121 КУпАП).

Якщо таке порушення вчинено повторно протягом року, то водієві загрожує або штраф у розмірі 1 700 грн. або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу (ч.7 ст.121 КУпАП).

За словами юристів, підставою для накладення штрафу може бути лише зроблена правоохоронцем фото-, відеофіксація номерних знаків на відстані 20 метрів, на якій не буде видно номерних знаків порушника. Також мають бути проведені відповідні заміри цієї відстані. Якщо відповідних доказів немає, то такий штраф є незаконним.

Джерело: ampercar.com