ЗАКЛАДИ ОСВІТИ ЕНЕРГОДАРА ПОСТУПОВО ПОВЕРТАЮТЬСЯ ДО ЗАНЯТЬ В ОЧНІЙ ФОРМІ

Робота закладів освіти, культури та спорту в умовах «червоної зони», рівень вакцинації працівників, хід опалювального сезону та нагальні завдання – такі питання були обговорені сьогодні, 17 листопада, на черговій робочій нараді міського голови.
   З сьогоднішнього дня відновлено освітній процес в очній формі для учнів 1-11 класів гімназії №1, гімназії №2 та ЕНВК «ЗНЗ-МНВК». З понеділка у звичному режимі працює і багатопрофільний ліцей. Усі працівники зазначених закладах щеплені двома дозами вакцини від COVID-19 та мають відповідні сертифікати.
Як повідомила начальник управління освіти міської ради Світлана Букреєва, з наступного тижня буде відновлено заняття в очній формі ще у трьох закладах загальної середньої освіти – гімназіях №4, №5 та №7. Також з 22 листопада планується відновити роботу закладів позашкільної освіти та гуртків, які орендують приміщення у закладах освіти. Обов’язковою умовою для цього є стовідсоткова вакцинація працівників та дотримання всіх протиепідемічних вимог.
На карантин закрито чотири шкільних класи, три з них — до кінця поточного тижня. У дитсадках закрито три групи. Відзначено зменшення кількості нових випадків захворюваності  COVID — як серед дітей, так і серед педагогів. Лікуються від коронавірусу 26 учнів, 23 вихованця ДНЗ, 13 працівників шкіл та 14 співробітників дитсадків.
Всього на сьогодні провакциновано 94,7% освітян (з довідками про відтермінування – 97%). В тому числі, в школах – 97% працівників, в ДНЗ та  позашкільних закладах – по 97,6%.
    Станом на 17 листопада у закладах освіти від роботи відсторонено 32 невакцинованих працівника (10 – педагогічних, 22 – інший персонал).  З них у школах — 18 працівників (5 педагогічних), у ДНЗ – 12 (3 педагогічні), а також 2 керівника гуртків у позашкільних закладах.
Всі заклади освіти у повній мірі забезпечені засобами індивідуального захисту, миючими та дезінфікуючими засобами.
У разі послаблення карантинних обмежень та виходу області з «червоної зони» планується розглянути можливість допуску батьків, які мають сертифікат про вакцинацію, на новорічні ранки у дитсадках.
Практично повністю щеплені трудові колективи закладів культури та спорту. Дві дози вакцини отримали співробітники виставкового залу, школи боксу, спортивно-оздоровчого комплексу ЗАЕС. На 95% вакциновані колективи плавального басейну та МПК «Сучасник». 85% вакцинованих – у бібліотеках міста.
У дитячій художній школі провакциновано 90% працівників, у  музичній школі – 93%, 5 працівників щеплені поки що тільки однією дозою.
У Художньому виставковому залі розпочато ремонт системи опалення та приміщень великого залу. Наразі вже проведено демонтаж паркету, тривають підготовчі роботи. Втім, художній зал продовжує працювати та приймати відвідувачів: у малому залі триває виставка графіки з фондів ХВЗ.