НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ» ПІДПИСАНО НОВІ УГОДИ ПРО БУДІВНИЦТВО ЩЕ ДВОХ АТОМНИХ ЕНЕРГОБЛОКІВ

22 листопада у Києві відбулася міжнародна конференція «Атомні можливості для розвитку країни», організована ДП «НАЕК «Енергоатом» та ГО «Українське ядерне товариство» з нагоди 25-річчя Компанії.

Участь у заході взяли міністр енергетики України Герман Галущенко, керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, президент і генеральний директор Westinghouse Патрік Фрагман, керівники іноземних дипломатичних місій, голови міст-супутників АЕС, в тому числі, міський голова Енергодара Дмитро Орлов.
Ключовим заходом конференції стало підписання нових угод між «Енергоатом» та  компанією Westinghouse щодо будівництва атомних блоків в Україні. Документ підписали керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та президент і генеральний директор Westinghouse Патрік Фрагман. Угодами остаточно закріплено намір спільними зусиллями звести два нових енергоблоки на майданчику Хмельницької АЕС.
 За словами Петра Котіна, в планах розвитку атомної галузі до 2040 року – 24 ГВт атомних потужностей, які зводитимуться силами фахівців Компанії за допомогою міжнародних партнерів. Генеральний директор Westinghouse Патрік Фрагман вкотре підкреслив надійність співпраці української й американської компаній.
У ході конференції відбулася панельна дискусія «Нові атомні можливості України», під час якої виступив Енергодарський міський голова Дмитро Орлов. У своєму виступі Дмитро Олегович розповів про місто-супутник найпотужнішої в Європі атомної електростанції, відзначив її роль у розвитку міста та ядерної енергетики України, а також окреслив основні перспективні напрямки довготривалої співпраці в рамках Меморандуму, укладеного в 2021 році між Компанією та Енергодарською міською радою.
Фото Департаменту комунікацій ДП НАЕК «Енергоатом»